Ілон Маск виграв контракт Космічних сил США на Starshield

Джерело: Bloomberg

SpaceX Ілона Маска отримала свій перший контракт від Космічних сил США на надання індивідуального супутникового зв’язку для військових у рамках нової програми компанії Starshield.

Послуга Starshield надаватиметься через наявне угруповання супутників зв’язку Starlink від SpaceX.

Проте, роль Маска в Україні піддалася критиці після того, як стало відомо, що він відмовився від запиту українського уряду поширити Starlink на Крим для допомоги в атаці військово-морських безпілотників на російські цілі минулого року.

Це було до того, як Пентагон уклав контракт із SpaceX на надання послуги Starlink Україні. Але рішення Маска викликало запитання в деяких законодавців про його надійність як постачальника Пентагону.

“SpaceX є головним підрядником і ключовим галузевим партнером Міністерства оборони, а також отримує мільярди доларів фінансування від платників податків. Ми глибоко стурбовані спроможністю та бажанням SpaceX перервати свої послуги за примхою пана Маска та з метою зв’язати наручники для самооборони суверенної країни, ефективно захищаючи інтереси Росії”, — заявила група сенаторів-демократів у листі до міністра оборони США Ллойда Остіна.

Відомо, що 1 вересня SpaceX уклала однорічний контракт на Starshield. Контракт із максимальною сумою в 70 мільйонів доларів “передбачає наскрізне обслуговування Starshield через групу Starlink, термінали користувача, допоміжне обладнання, керування мережею та інші пов’язані послуги”.

SpaceX не відповіла на прохання прокоментувати новий контракт. Але Ілон Маск заявив, що “Starlink має бути цивільною мережею, а не учасником боротьби. Starshield буде належати уряду США і контролюватися космічними силами Міністерства оборони”.

Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.

СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.

Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.

9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.