Індія може стати новим постачальником зброї на глобальному ринку замість Росії

Джерело: The Moscow Times

Скорочення поставок російської зброї на світовий ринок на 64% за останні п’ять років створило нові можливості для Індії. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді прагне перетворити країну на глобальний центр виробництва не лише iPhone, але й зброї.

Індія може забрати частину ринку Росії, постачаючи її традиційним клієнтам снаряди, ракети, вертольоти та військові кораблі.

У своїй стратегії експорту Делі орієнтується на країни Африки, Південної Америки та Південно-Східної Азії.

У межах програми розширення продажів зброї Індія має намір направити щонайменше 20 нових військових аташе до своїх посольств до березня 2026 року. Аташе вже працюють в Алжирі, Марокко, Гайані, Танзанії, Аргентині, Ефіопії та Камбоджі.

Багато з цих країн мають тривалу історію закупівель радянської та російської військової техніки, що відрізняється від стандартів НАТО.

Росія була великим постачальником зброї в Африку з 2020 по 2024 роки, зокрема, за даними SIPRI, її частка становила 21% імпорту. Алжир є одним із найбільших клієнтів Росії, отримуючи близько 48% своєї зброї саме від неї.

“Рособоронекспорт” не став коментувати плани Індії й послався на переговори про спільне виробництво з нею та поставки в треті держави, “дружні до Росії”.

  • Фахівці вперше виявили деталь індійського виробництва у російській зброї. При цьому РФ майже повністю відмовилась від американських компонентів у своєму озброєнні.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.