Іноземцям офіційно дозволили служити у Нацгвардії України
Джерело: сайт Офісу президента
21 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про Положення про проходження військової служби в Національній гвардії України іноземцями та особами без громадянства.
Відповідний документ опублікували на сайті президента.
Так, іноземці, котрі на законних підставах перебувають на території України, не мають судимостей та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, можуть бути взяті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України.
Громадяни інших країн можуть проходити службу як особи рядового, сержантського та старшинського складу.
Вони повинні звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання або безпосередньо до військової частини Національної гвардії України, в якій хочуть проходити військову службу за контрактом.
Окремо зауважимо, що проходження військової служби військовослужбовцем відображається в його особовій справі, яка ведеться в порядку та за формою, установленими МВС. До особової справи вносяться (долучаються) передбачені законом відомості про військовослужбовця та членів його сім’ї, близьких осіб, а також за його попередньою згодою – інші необхідні відомості.
У військових частинах Нацгвардії здійснюються такі заходи з відбору іноземців на військову службу за контрактом:
- попереднє вивчення особистих якостей іноземців до прийняття на військову службу;
- отримання письмової згоди іноземців на обробку персональних даних та на проведення перевірки поданих ними відомостей;
- перевірка відомостей, поданих іноземцями;
- направлення на медичне обстеження до закладів охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України;
- професійно-психологічний відбір;
- перевірка рівня фізичної підготовки;
- оформлення особових справ іноземців.
Строк проходження військової служби за контрактом обчислюється повними роками, крім випадку, коли контракт укладається з військовослужбовцем до досягнення ним граничного віку перебування на військовій службі, а також випадків, визначених частиною третьою статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
- Збройні сили Колумбії десятиліттями борються з наркокартелями та повстанськими групами, завдяки чому їхні солдати є одними з найдосвідченіших у світі. Нині сотні колишніх військових прямують на допомогу Україні у повномасштабній війні проти РФ.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни. Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.