Іноземні трейдери закачали в українські сховища понад 1,8 млрд кубометрів газу
Джерело: Міністерство енергетики України
Станом на 13 вересня обсяг газу від іноземних трейдерів, які скористалися послугою зберігання блакитного палива в українських підземних сховищах (ПСГ), склав понад 1,8 млрд метрів кубічних.
За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, це стало можливим, зокрема, завдяки сертифікації ПСГ за європейськими стандартами, що є вагомим кроком на шляху до створення в Україні енергетичного хабу.
У відомстві зазначили, що Україна має найбільші газові сховища в Європі – об’ємом понад 30 млрд куб. метрів, з яких близько 15 млрд кубів може запропонувати європейським партнерам.
“Європейські підземні газові сховища заповнені на близько 94%. Тому потужності “Укртрансгазу” для зберігання газу в ПСГ стають ще більш привабливими для європейських трейдерів. Це хороший знак для нас і для Європи, адже спільно ми посилюємо енергетичну безпеку континенту”, – зазначив міністр енергетики України.
Зокрема, у Міненерго нагадали, що минулого тижня Проєкт енергетичної безпеки USAID опублікував звіт щодо стрес-тесту, ініційованого Міненерго та змодельованого міжнародною експертною групою. За його результатами українські ГТС та ПСГ готові успішно працювати в умовах воєнних викликів та у разі припинення транзиту російського газу.
- У серпні майже 1,1 млрд куб. м газу завезено до України трейдерами-нерезидентами для зберігання. 66% обсягів направлено до зберігання в режимі “митний склад”, тоді як 34% направлено в режимі “short-haul”.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.
Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.