Ірландія заборонила деяким українцям в’їзд до країни: пояснення Мін’юсту
Джерело: заява Міністерства юстиції Ірландії та Shengen news
З 5 червня 2024 року Ірландія вводить нові правила в’їзду для громадян України. Відтепер для в’їзду до країни обов’язково потрібен дійсний біометричний паспорт. Це рішення пояснили у Міністерстві юстиції Ірландії.
З 2022 року через російське вторгнення громадянам України дозволяли в’їжджати до Ірландії з простроченими біометричними паспортами або внутрішніми паспортами. Однак тепер ці тимчасові заходи скасовано.
“З 5 червня громадянам України відповідно до розділу 4 Закону про імміграцію 2004 року для в’їзду в державу потрібен дійсний біометричний паспорт. Для поточних бенефіціарів тимчасового захисту в Ірландії важливо знати про цю вимогу, якщо планують тимчасово виїхати з країни”, – йдеться у заяві.
У міністерстві пояснили, що це рішення узгоджено з практикою інших держав-членів Європейського Союзу відповідно до вказівок Комісії ЄС. Ситуація змінилася після початку війни, тому важливо перейти від екстреного реагування до більш стійкого, наголосили у відомстві.
Більшість громадян України, які їдуть до Ірландії, мають дійсні біометричні паспорти, тому нові зміни не заборонять їм в’їзд. Безвізовий режим для українців продовжує діяти.
Для тих, хто вже перебуває під тимчасовим захистом в Ірландії, нові правила не матимуть впливу на їхній статус. Однак їм знадобиться дійсний біометричний паспорт для повторного в’їзду в країну, якщо вони планують подорожувати за її межами.
Нагадаємо, що у вересні минулого року Ірландія посіла третє місце серед країн ЄС за кількістю новоприбулих українців, які шукають міжнародного захисту через вторгнення РФ.
- Міністр фінансів Ірландії Майкл Макграт в середу, 15 травня, повідомив, що майже на третину українських біженців, які проживають у державних установах, вплине рішення країни скоротити соціальні виплати.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.