ISW: через нестачу ракет ППО Україна не може прикривати відремонтовані енергооб’єкти
Джерело: ISW
Нині нестача критично важливих ракет для систем ППО в Україні перешкоджає здатності Києва захищати критично важливу інфраструктуру від російських ударів, повідомляє Інститут вивчення Війни.
Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук сказав виданню Kyiv Post, що на кожну ракету-перехоплювач, якою володіє Україна для захисту від російських ударів по енергосистемі, Росія має п’ять-шість ракет для запуску.
Сахарук зазначив, якби Росія запустила десять ракет по будь-якій цілі в Україні, українські сили повинні були б відповісти щонайменше 12 ракетами протиповітряної оборони для адекватного захисту від нападу.
Він також акцентував, що різка різниця в необхідному і фактичному співвідношенні української ППО з атакуючими російськими ракетами означає, що дефіцит ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об’єктів енергомережі, які Україна відремонтувала або ремонтує.
Російські удари по українській енергосистемі вже призвели до серйозних обмежень електропостачання через дефіцит в енергосистемі, і російські сили змогли використати нестачу ракет ППО у Києва, аби максимізувати збитки енергосистемі України протягом 2024 року.
Зауважимо, раніше директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попередив, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
- У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки РФ по Україні вночі 14 червня.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.
Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.