ISW: через нестачу ракет ППО Україна не може прикривати відремонтовані енергооб’єкти
Джерело: ISW
Нині нестача критично важливих ракет для систем ППО в Україні перешкоджає здатності Києва захищати критично важливу інфраструктуру від російських ударів, повідомляє Інститут вивчення Війни.
Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук сказав виданню Kyiv Post, що на кожну ракету-перехоплювач, якою володіє Україна для захисту від російських ударів по енергосистемі, Росія має п’ять-шість ракет для запуску.
Сахарук зазначив, якби Росія запустила десять ракет по будь-якій цілі в Україні, українські сили повинні були б відповісти щонайменше 12 ракетами протиповітряної оборони для адекватного захисту від нападу.
Він також акцентував, що різка різниця в необхідному і фактичному співвідношенні української ППО з атакуючими російськими ракетами означає, що дефіцит ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об’єктів енергомережі, які Україна відремонтувала або ремонтує.
Російські удари по українській енергосистемі вже призвели до серйозних обмежень електропостачання через дефіцит в енергосистемі, і російські сили змогли використати нестачу ракет ППО у Києва, аби максимізувати збитки енергосистемі України протягом 2024 року.
Зауважимо, раніше директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попередив, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
- У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки РФ по Україні вночі 14 червня.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.