Італія переймає головування у Групі послів G7 з підтримки України

Джерело: G7AmbReformUA/Х

1 січня Італія розпочала своє головування у Групі послів G7 з підтримки України у 2024 році.

Італія з гордістю приймає головування в Групі послів G7 з підтримки України у 2024 році, – зазначили в акаунті соцмережі Х (твіттер) італійського головування в Групі підтримки послів G7 у Києві.

Італійська сторона висловила щиру подяку Японії за чудове головування в цій Групі у 2023 році.

І наголосила на відданості тісній співпраці з Україною у сфері проведення реформ та протидії російській агресії.

Зауважимо, 31 грудня 2023 року Японія повідомила, що передає крісло G7 Італії, попередньо зауваживши, що досягли результату з допомогою колег та партнерів.

Президент Володимир Зеленський побажав головуванню Італії в G7 успіхів у виконанні пріоритетних завдань. За його словами, він сподівається на продовження плідної співпраці між Україною та G7 у вирішенні спільних глобальних викликів.

  • Італійський уряд закрив програму видачі громадянам РФ та Білорусі так званих “золотих віз” в обмін на інвестиції. Минулого року Італія видала дворічні “інвесторські” візи не менш ніж 32 із 36 громадян РФ, що їх просили.
  • Кабінет міністрів Італії у вівторок, 19 грудня, ухвалив рішення щодо продовження постачання військових “засобів, матеріалів та обладнання” Україні до кінця 2024 року.
  • Іспанія, Італія та Швейцарія підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства.
  • 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.