Італія стане першою країною, яка заборонить синтетичні харчові продукти

Джерело: Euractiv

Італія заборонить синтетичні харчові продукти, заявив міністр сільського господарства країни Франческо Лоллобрриджида.

13 листопада у нижній палаті парламенту країни мають обговорити законопроєкт, який забороняє виробництво, імпорт і маркетинг харчових продуктів, виготовлених у лабораторіях.

Лоллобриджида наголосив, що Італія стане першою країною, де не буде синтетичних харчових продуктів, подаючи приклад того, як це можна регулювати.

Якість їжі є фундаментальною, і ми не можемо погодитися, щоб суспільство було розділене надвоє, коли якісна їжа виробляється лише для багатої еліти. Ми переконані, що всі повинні мати можливість добре харчуватися, – додав міністр.

Своєю чергою, позицію Італії стосовно заборони синтетичних харчових продуктів підтримав Єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський.

Синтетичне м’ясо – не м’ясо, синтетичне молоко – не молоко. Я захищаю натуральний продукт, і використовувати назву натурального продукту замість синтетичного, на мою думку, не є кроком у правильному напрямку, – пояснив він.

Також єврокомісар додав, що Єврокомісія виділяє понад 6 млрд євро на підтримку добробуту тварин і, загалом, традиційне фермерство.

Як зауважив член Європарламенту Карло Фіданца, заборона підтримає виробників натуральних продуктів.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.