Італія зупинила видачу «золотих віз» росіянам та білорусам

Джерело: Affari Italiani

Італійський уряд закрив програму видачі громадянам РФ та Білорусі так званих “золотих віз” в обмін на інвестиції. Минулого року Італія видала дворічні “інвесторські” візи не менш ніж 32 з 36 громадян РФ, що їх запросили.

Державну програму надання “золотих віз” для громадян, які не входять до ЄС, запустили з 2017 року, за нею іноземні громадяни та їхні сім’ї отримували дозвіл на проживання в країні, купуючи нерухомість або здійснюючи великі грошові вкладення. 

Віза видавалася на два роки з можливістю продовження ще на три за умови збереження вкладень. Через десять років можна було претендувати на громадянство Італії.

Для отримання інвесторської візи необхідно було вкласти у місцевий стартап 250 тисяч євро, інвестувати у місцеву компанію 500 тисяч євро, зробити благодійний внесок у розмірі мільйона євро у соціально значущі ініціативи або вкласти 2 мільйони євро у державні облігації.

У 2022 році росіяни отримали найбільше таких віз, випередивши громадян США (12), підданих Великої Британії (12) та ще 23 заявники з країн, які не входять до ЄС. На минулий рік припав пік видачі “золотих віз” з моменту їх введення: було надано 79 (з 92 запитаних) та залучено 32,3 млн євро.

Читайте також: Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico

У Єврокомісії побоювалися, що такий механізм може забезпечити “привілейований доступ” російських чи білоруських громадян, які перебувають під санкціями чи підпадуть під них на тлі війни РФ проти України, до ЄС.

Тож у Брюсселі закликали негайно призупинити дію цих програм для росіян і білорусів.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.