Італія зупинила видачу «золотих віз» росіянам та білорусам
Джерело: Affari Italiani
Італійський уряд закрив програму видачі громадянам РФ та Білорусі так званих “золотих віз” в обмін на інвестиції. Минулого року Італія видала дворічні “інвесторські” візи не менш ніж 32 з 36 громадян РФ, що їх запросили.
Державну програму надання “золотих віз” для громадян, які не входять до ЄС, запустили з 2017 року, за нею іноземні громадяни та їхні сім’ї отримували дозвіл на проживання в країні, купуючи нерухомість або здійснюючи великі грошові вкладення.
Віза видавалася на два роки з можливістю продовження ще на три за умови збереження вкладень. Через десять років можна було претендувати на громадянство Італії.
Для отримання інвесторської візи необхідно було вкласти у місцевий стартап 250 тисяч євро, інвестувати у місцеву компанію 500 тисяч євро, зробити благодійний внесок у розмірі мільйона євро у соціально значущі ініціативи або вкласти 2 мільйони євро у державні облігації.
У 2022 році росіяни отримали найбільше таких віз, випередивши громадян США (12), підданих Великої Британії (12) та ще 23 заявники з країн, які не входять до ЄС. На минулий рік припав пік видачі “золотих віз” з моменту їх введення: було надано 79 (з 92 запитаних) та залучено 32,3 млн євро.
Читайте також: Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico
У Єврокомісії побоювалися, що такий механізм може забезпечити “привілейований доступ” російських чи білоруських громадян, які перебувають під санкціями чи підпадуть під них на тлі війни РФ проти України, до ЄС.
Тож у Брюсселі закликали негайно призупинити дію цих програм для росіян і білорусів.
- Посольство Росії в Молдові оголосило про тимчасове припинення запису на прийом з консульських питань.
- Ісландія зупинила роботу свого посольства на території РФ.
- У Чехії заявили про позов проти Росії про компенсацію в розмірі $2,44 млн за орендні платежі за землю в Празі та інших містах, які використовуються посольством країни.
Двом підозрюваним, які знущалися з диких кабанів на Тернопільщині, суд обрав запобіжні заходи.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.