Ізраїль використовує ШІ для вибору цілей бомбардування в Газі, – звіт

Джерело: CNN

Ізраїльські військові використовували штучний інтелект (ШІ), щоб ідентифікувати об’єкти бомбардування в Газі, згідно з розслідуванням +972 Magazine and Local Call, посилаючись на шість співробітників ізраїльської розвідки.

Офіційні особи, цитовані в розслідуванні, сказали, що інструмент на основі штучного інтелекту називається “Lavender” і, як відомо, помиляється в 10%.

Відповідаючи на запитання про звіт журналу +972, Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) не заперечувала існування інструменту, але заперечувала використання ШІ для ідентифікації об’єктів. 

В ЦАХАЛ заявили, що “аналітики повинні провести незалежні експертизи, під час яких вони перевірять, що ідентифіковані цілі відповідають відповідним визначенням згідно з міжнародним правом і додатковим обмеженням, передбаченим у директивах ЦАХАЛу”.

Автор розслідування Юваль Абрахам раніше розповідав CNN у січні про свою роботу з вивчення того, як ізраїльські військові “значною мірою покладаються на штучний інтелект для створення цілей для таких вбивств з дуже незначним наглядом людини”.

В розслідуванні також повідомили, що ізраїльська армія “систематично атакувала” цілі в їхніх будинках, зазвичай вночі, коли в будівлі були присутні люди.

“Результатом, як засвідчили джерела, є те, що тисячі палестинців — більшість з них жінки та діти або люди, які не брали участі в боях — були знищені ізраїльськими авіаударами, особливо протягом перших тижнів війни, через Рішення програми штучного інтелекту”, – йдеться в розслідуванні.

У звіті з посиланням на джерела говориться, що, коли передбачувані молодші бойовики були обстріляні, “армія віддала перевагу” використанню так званих глухих бомб – некерованих ракет, які можуть завдати великомасштабної шкоди.

Згідно із заявою ЦАХАЛу, вони не завдають ударів, коли очікуваний побічний збиток є “надмірним у порівнянні з військовою перевагою”, і докладають зусиль, щоб “зменшити шкоду цивільному населенню настільки, наскільки це можливо в оперативних обставинах”.

В заяві додають, що “ЦАХАЛ перевіряє цілі перед ударами та вибирає відповідні боєприпаси відповідно до оперативних і гуманітарних міркувань, беручи до уваги відповідні структурні та географічні особливості цілі, оточення цілі, можливі наслідки для мирних жителів поблизу, критичні інфраструктура поблизу та інше”.

Зазначимо, що ЦАХАЛ атакує бойовиків ХАМАСу, які 7 жовтня 2023 року напали на Ізраїль, вбили понад 1200 людей та взяли сотні заручників, спровокувавши тривалу війну.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.