JPMorgan Chase: чотири можливі сценарії завершення війни в Україні

Джерело: JPMorgan Chase

Аналітики JPMorgan Chase Center for Geopolitics прогнозують, що до кінця другого кварталу 2025 року президент України Володимир Зеленський, ймовірно, буде змушений погодитися на компромісну угоду з Росією. У звіті розглядаються чотири можливі сценарії завершення війни в Україні.

Експерти зауважують, що за нинішніх темпів наступу Росії для встановлення контролю над усією територією України знадобиться приблизно 118 років. Відтак Путін, імовірно, прагнутиме досягти домовленості, яка дозволить йому наблизитися до головної мети — встановлення контролю над Києвом.

Оскільки “в Європі закінчується зброя, в Україні – бойовики, в США – терпіння, а трансатлантична єдність на межі”, Зеленський, ймовірно, буде змушений прийняти угоду з РФ, яка заморозить бойові дії, але не призведе до всеосяжного мирного врегулювання, повідомляють у JPMorgan Chase.

Аналітики окреслили чотири ймовірні сценарії, кожен із яких має паралелі з досвідом інших країн:

Найкращий сценарій, названий “Південна Корея” (ймовірність 15%), передбачає, що Зеленський не отримає ні членства в НАТО, ні повного повернення втрачених територій України. Водночас Україна зможе забезпечити європейські сили стримування за підтримки американських гарантій безпеки.

За сценарієм “Ізраїль” (ймовірність 20%) Україна отримає сильну військову і економічну підтримку без значного розміщення іноземних сил. Завдяки цьому держава зможе виступати як надійна фортеця з власними можливостями стримування, однак війна не відійде на другий план.

Сценарій “Грузія” (ймовірність 50%) передбачає, що Україна зіткнеться з тривалим періодом нестабільності, слабким економічним розвитком, скороченням міжнародної допомоги та втратою шансів на повноправне членство в західних альянсах, що спричинить “поступове поверненням на орбіту РФ”.

За найгіршим сценарієм “Білорусь” (ймовірність 15%) США припинять підтримку України або будуть сприйняті як такі, що відмовилися від неї, а Росія залишиться непохитною у своїх максималістських вимогах щодо повної капітуляції України, перетворивши країну на васальну державу Москви. За цим сценарієм Росія фактично виграє війну.

Путін висуває максималістські вимоги, сформульовані у вигляді шести “ні” та шести “так”.

Що забороняє Путін:

  1. Членство України в НАТО
  2. Ядерна зброя в Україні
  3. Іноземні війська в Україні
  4. Іноземна військова допомога або обмін розвідувальними даними
  5. Велика українська армія
  6. Сучасна зброя в Україні

Що вимагає Путін:

  1. Міжнародне визнання прав Росії на Крим та чотири області України
  2. Вето на міжнародні гарантії безпеки для України
  3. Заборона військових навчань США та інших сил НАТО на території нових членів альянсу
  4. Обмеження присутності американських військ в Європі
  5. Послаблення санкцій та розмороження російських активів
  6. Повернення російських дипломатичних об’єктів у США

Читайте також: Поле смерті Путіна

Співак і автор пісень Біллі Джоел повідомив, що скасовує всі заплановані виступи, зокрема масштабний тур, який мав відбутися цього та наступного року. Причиною стала гідроцефалія нормального тиску — неврологічне захворювання, яке, за словами артиста, призвело до проблем із слухом, зором і рівновагою.

Увечері в п’ятницю, 23 травня, на головному вокзалі Гамбурга жінка з ножем напала на перехожих, поранивши щонайменше 17 осіб.

Після заклику Дональда Трампа до Apple перенести виробництво iPhone до США, аналітики попередили, що така ініціатива може призвести до різкого подорожчання смартфонів — до $3500 за одиницю.

23 травня у столиці під Аркою Свободи українського народу урочисто відкрили пам’ятний знак “Морська піхота”. Захід приурочено до Дня морського піхотинця і став ініціативою платформи “Культурні сили” спільно з Генеральним штабом ЗСУ.

Дослідники виявили у головному мозку новий гормон Raptin (Раптин), який виробляється природним шляхом під час сну та пригнічує апетит.