Кабмін подав на ратифікацію угоду зі США щодо створення Інвестиційного фонду відбудови
Джерело: Денис Шмигаль під час “Години запитань до Уряду”
Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради для ратифікації угоду із США про створення Інвестиційного фонду відбудови та розраховує на швидке прийняття відповідного рішення.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.
Фонд — це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога, — наголосив глава уряду.
Також Шмигаль додав, що у перші десять років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Окрім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України.
В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі, — додав він, зауваживши, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.
Окремо прем’єр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, позаяк Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.
Він запевнив, що укладена угода цілком відповідає Конституції України і не суперечить національному законодавству. Це взаємовигідні домовленості, які створюють позитивну динаміку нашої відбудови та нашого розвитку на десятиліття.
- Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.
- Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
- США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради для ратифікації угоду із США про створення Інвестиційного фонду відбудови та розраховує на швидке прийняття відповідного рішення.
Державний департамент США затвердив продаж Україні обладнання та послуг з навчання й обслуговування винищувачів F-16 на загальну суму близько 310,5 мільйона доларів.
В Ізюмському районі на Харківщині спалахнула лісова пожежа, котра вже охопила площу у 20 гектарів. У лісі детонують боєприпаси, залишені російськими військами під час окупації, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Україні вдалося успішно знищити два російські винищувачі Су-30, котрі намагалися перехопити українські надводні безпілотники в Чорному морі. Це перші у світі випадки, коли бойові літаки були збиті безпілотними надводними апаратами.
Союзники готуються спорядити Україні систему протиповітряної оборони Patriot, котра раніше базувалася в Ізраїлі, повідомили четверо діючих і колишніх американських посадовців. Систему передадуть після модернізації. Нині дві із восьми Patriot перебувають на ремонті, а нові постачання можуть довести їхню кількість до десяти.