Кабмін затвердив Порядок визнання освіти, здобутої за кордоном
Джерело: Міносвіти
25 червня Кабмін затвердив Порядок визнання результатів навчання на рівнях повної загальної середньої освіти, здобутих за кордоном.
На нормативному рівні врегульовано, як українські школи визнаватимуть результати навчання, отримані дітьми в іноземних загальноосвітніх закладах, а також у суботніх і недільних школах. Це критично важливо для дітей, які перебувають за кордоном, але хочуть отримати український документ про освіту або повернутися до навчання в Україні без втрати класу чи року, – зазначили у повідомленні.
Що передбачає Порядок?
- Уперше — офіційний реєстр українських освітніх осередків за кордоном
Такі заклади подають заявку на верифікацію через автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ). Комісія МОН і МЗС розглядає заявку та проводить верифікацію освітніх осередків. Такі осередки мають викладати предмети українознавчого компонента та можуть використовувати диджитальну платформу для дистанційного навчання. Після затвердження комісією — результати навчання в осередках за кордоном офіційно визнаватимуть в Україні.
2. Результати навчання, здобуті в закладах освіти за кордоном, визнають без оцінювання. Якщо дитина навчалася в закладі освіти за кордоном і має документ з оцінками, українська школа автоматично визнає ці результати. Результати навчання перезараховують відповідно до шкали, затвердженої МОН.
- Результати неформальної (позашкільної) освіти можуть бути визнані у двох форматах:
- через оцінювання на загальних засадах;
- за результатами перезарахування оцінок із предметів українознавчого компонента, якщо суб’єкт освітньої діяльності (центр, освітній осередок, громадська організація тощо) зареєстровано в АІКОМ.
Тобто, якщо дитина вивчала предмети українознавчого компонента в суботній чи недільній школі за кордоном або іншому освітньому осередку, школа в Україні може зарахувати результати навчання, якщо їх оцінено за українською шкалою.
Подати заявку до реєстру освітніх осередків можна буде з осені 2025 року на сайті МОН. Алгоритм подання та критерії визнання будуть оприлюднені додатково.
- Україна та Молдова працюють над підписанням угоди, яка встановить взаємне визнання освітніх документів, наукових ступенів, а також кваліфікаційних категорій і педагогічних звань вчителів, виданих в обох країнах.
- В Україні запрацювала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.
За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.