Канада погодила Україні близько $3,7 млрд коштом заморожених активів РФ

Джерело: Денис Шмигаль/X

4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.

Шмигаль висловив подяку прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо та віцепрем’єр-міністерці Христі Фріланд за постійну і беззаперечну підтримку України. Зауважив, що Канада стала першою країною, котра підтримала використання заморожених активів на користь української економіки.

Разом ми багато зробили для того, щоб РФ заплатила, – наголосив Шмигаль.

Після узгодження деталей 25 жовтня у Вашингтоні всі країни визначили свої внески.

Країни G7 – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США – нададуть Україні кредит на $50 млрд коштом прибутку від заморожених активів Росії. Гроші почнуть перераховувати у грудні 2024 року. Частка США становитиме $20 млрд. Раніше у Білому домі називали це рішення “історичним”.

Додамо, 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила  виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

G7 планує надати спільну позику в розмірі 50 мільярдів доларів для допомоги Україні, яку погашатимуть шляхом прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Понад дві третини активів, близько 210 мільярдів євро, заморожено в 27 країнах Європейського Союзу, в основному в бельгійській компанії зі зберігання та обслуговування активів Euroclear.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.