Канада та Норвегія готові допомогти Україні повернути депортованих Росією громадян

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

22 січня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про результати зустрічі з послами відразу двох країн: Канади – Наталкою Цмоць та Норвегії – Хеленою Санд Андерсен. Сторони обговорили підтримку з боку цих країн та їхню готовність допомагати у поверненні українських громадян додому.

Омбудсман наголосив, що головна мета розмови – обговорення конкретних кроків реалізації четвертого пункту Формули Миру. Адже Канада та Норвегія – співголови робочої групи з реалізації пункту (co chair country).

Водночас додав, що узгоджені кроки спрямовані на всі три категорії:

  • повернення депортованих і примусово переміщених дітей;
  • повернення цивільних громадян;
  • повернення військовополонених.

Лубінець подякував за продуктивну зустріч та кроки, які запропонували посли, а також висловив вдячність Канаді та Норвегії за підтримку української формули миру, зокрема й четвертого пункту.

Зауважимо, під час четвертої зустрічі радників щодо втілення “формули миру” в Давосі, омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що Україні вдалося повернути з Росії 517 незаконно депортованих дітей та 2828 дорослих, серед яких лише 150 цивільних.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.