Канада та Норвегія готові допомогти Україні повернути депортованих Росією громадян

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

22 січня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про результати зустрічі з послами відразу двох країн: Канади – Наталкою Цмоць та Норвегії – Хеленою Санд Андерсен. Сторони обговорили підтримку з боку цих країн та їхню готовність допомагати у поверненні українських громадян додому.

Омбудсман наголосив, що головна мета розмови – обговорення конкретних кроків реалізації четвертого пункту Формули Миру. Адже Канада та Норвегія – співголови робочої групи з реалізації пункту (co chair country).

Водночас додав, що узгоджені кроки спрямовані на всі три категорії:

  • повернення депортованих і примусово переміщених дітей;
  • повернення цивільних громадян;
  • повернення військовополонених.

Лубінець подякував за продуктивну зустріч та кроки, які запропонували посли, а також висловив вдячність Канаді та Норвегії за підтримку української формули миру, зокрема й четвертого пункту.

Зауважимо, під час четвертої зустрічі радників щодо втілення “формули миру” в Давосі, омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що Україні вдалося повернути з Росії 517 незаконно депортованих дітей та 2828 дорослих, серед яких лише 150 цивільних.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.