З початку війни Україна повернула 517 дітей, незаконно депортованих в РФ – омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Під час четвертої зустрічі радників щодо втілення Формули миру в Давосі, омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що Україні вдалося повернути з Росії 517 незаконно депортованих дітей та 2828 дорослих, серед яких лише 150 цивільних.

Лубінець закликав країни світу приєднатися до термінового розв’язання питання щодо повернення всіх українців додому.

У своєму виступі наголосив: наразі вдома 517 дітей, 2828 дорослих, серед яких лише 150 цивільних… А наше завдання – повернути всіх! Тому міжнародна спільнота має негайно консолідувати свої зусилля в цьому напрямку — наголосив омбудсман.

Він зазначив, що на зустрічі у Давосі також виступили діти, яких депортували до Росії, та родичі цивільних, яких викрала РФ.

Також окремо порушили питання щодо повернення українських військовополонених й жахливого порушення норм МГП щодо них: нелюдських умов утримання, тортур, страт.

Омбудсман висловив вдячність швейцарській стороні за організацію зустрічі й підтримку України.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.