Канада виділить понад $2 млн на виробництво дронів в Україні

Джерело: пресслужба уряду

Під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” Канада у співпраці з Великою Британією оголосила про внесок у 2,1 мільйона доларів на виробництво безпілотників українським ОПК.

Українці були невпинними у своїй боротьбі за свободу, демократію та заснований на правилах міжнародний порядок, який забезпечує безпеку всіх нас. У дворічну річницю Контактної групи з питань оборони України Канада підтверджує, що буде підтримувати Україну доти, доки буде потрібна перемога, – зазначив міністр оборони країни Білл Блер.

Канада приєднується до ініціативи ZBROYARI: Manufacturing Freedom. Це глобальна фандрейзингова кампанія, мета якої – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році.

Як зауважив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, такий внесок дозволить не лише швидко виготовити й передати Силам оборони необхідну техніку, але й підтримати економіку України. Він висловив вдячність союзникам за це рішення.

Окрім цього, стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.

26 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав у Києві главу МЗС Латвії Байбу Браже та висловив вдячність за те, що свій перший візит вона здійснює саме до України. За словами міністра, це знак особливої поваги до нашої країни та її захисників. Під час спільної пресконференції Дмитро Кулеба зазначив, що українські та латвійські компанії мають великий потенціал для нарощування виробництва ударних БпЛА.

Зауважимо, першою країною, яка виділила кошти на закупівлю української зброї для українського війська, стала Данія. Уряд країни оголосив про виділення на це 28,5 млн доларів.

Раніше стало відомо, що українські збройові заводи зіштовхуються з низкою проблем — від того, що не встигають за мінливими потребами командирів на полі бою, до власної вразливості перед ударами далекобійних російських ракет. Також з початку війни уряд намагався стати більш ефективним, зокрема, зробивши процес укладання контрактів більш прозорим. Та посадовці кажуть, що країна має пройти довгий шлях.

Водночас попри виклики, однією з історій успіху є українська індустрія безпілотних літальних апаратів. зазначається, що морські дрони українського виробництва виявилися ефективною зброєю проти російського флоту у Чорному морі.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, нині в Україні функціонують близько 200 компаній, які займаються розробкою безпілотників, і обсяги виробництва стрімко зросли. За його твердження, у грудні здійснено у 50 разів більше постачань, ніж роком раніше.

Також міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.

У Харківській області ситуація стає все більш напруженою. Кількість населених пунктів, де тривають бої, постійно збільшується.

У Повітряних силах ЗСУ до Дня матері розповіли про операторку зенітного ракетного комплексу С-300 Тетяну — на рахунку її дивізіону налічується понад 140 знищених цілей. У жінки є два ордени, двоє дітей-студентів і чоловік-артилерист.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон висловив серйозну стурбованість стосовно ситуації на Харківщині, назвавши спроби наступу російських військ “надзвичайно небезпечним моментом” у війні.

Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі. 

Джерело:  Міністерство енергетики у Telegram та  керівник компанії YASNO Сергій Коваленко у Facebook Українцям нагадали про електропобутові…