Канада долучиться до навчання українських пілотів на F-16

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Президент України Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.

Під час переговорів сторони обговорили оборонну співпрацю. Глава держави відзначив лідерство Канади в гуманітарному розмінуванні та висловив сподівання, що з канадською підтримкою буде реалізовано завдання з очищення всієї української землі від мін і снарядів, що не розірвалися.

“Дуже ціную рішення Канади приєднатися до підготовки пілотів для літаків F-16. Дякую, Джастіне. Сьогодні ми докладно обговорили посилення нашого повітряного щита. Подякував прем’єр-міністру за рішення його уряду закупити для потреб України нову партію ракет для систем ППО. Це дуже своєчасно з огляду на щоденні російські удари ракетами та іранськими “шахедами” по наших містах, по наших людях, по нашій цивільній інфраструктурі”, – повідомив президент України.

Крім того, Україна одержала від Канади новий пакет оборонної підтримки, який містить бойові бронемашини та броньовані машини для евакуації, необхідні для порятунку життів поранених військовослужбовців.

Під час зустрічі також обговорювалася співпраця України й Канади у сфері військової промисловості, зокрема спільне виробництво озброєння.

Зі свого боку Джастін Трюдо оголосив про виділення 650 млн канадських доларів військової допомоги Україні протягом наступних трьох років.

Він підтвердив, що Канада надаватиме інструкторів для тренування пілотів на F-16, а також допомагатиме з обслуговуванням танків. Крім того, Україні буде передано 35 дронів із камерами високої точності, броньовані машини та амуніцію.

Також було підтверджено, що Канада зробить фінансовий внесок у створення консорціуму для передачі військового спорядження Україні й надасть значну макроекономічну допомогу нашій країні у 2024 фіскальному році.

“Канада буде з Україною стільки, скільки потрібно”, – запевнив Джастін Трюдо.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.