Капітаном судна, підозрюваного у пошкодженні кабелів у Балтиці, виявився росіянин

Джерело: Bild

Капітаном китайського вантажного судна Yi Peng 3, котре підозрюють у пошкодженні підводних кабелів у Балтійському морі, виявився громадянин Росії.

Китайське судно привернуло увагу військових Данії через дивний маршрут. Про те, що капітаном Yi Peng 3 є росіянин, стало відомо лише після затримання вантажного корабля. Інші подробиці поки що не повідомляють.

До розслідування інцидентів приєдналися федеральна поліція Німеччини, котра співпрацює з Фінляндією та Швецією. Німецький корабель берегової охорони направили до місць інциденту для підтримки у вивченні обставин. Згідно з попередніми даними, пошкодження кабелів міг спричинити або спущений якір, або використання донного тралу.

Фінська газета Helsingin Sanomat раніше повідомляла, що Yi Peng 3 перебувало в данських водах у супроводі патрульного судна, а його маршрут проходив поблизу кабелю C-Lion1 саме у момент появи повідомлень про пошкодження.

Раніше повідомляли, що США зафіксували підвищену військову активність Росії навколо підводних кабелів ЄС, зауваживши, що тепер РФ зможе планувати диверсії, спрямовані на виведення з ладу критично важливої світової комунікаційної інфраструктури.

За словами одного з посадовців, Росія формує спеціальний військовий підрозділ під назвою “Головне управління глибоководних досліджень”, який розгортає флот підводних човнів і морських безпілотників.

Ми занепокоєні посиленням російської військово-морської активності і тим, що Росія може завдати шкоди підводній критично важливій інфраструктурі США і союзників. Росія продовжує розвивати свої військово-морські можливості для підводних диверсій, головним чином через Головне управління глибоководних досліджень, – заявив він.

Згідно з повідомленням, США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критично важливих об’єктів морської інфраструктури і підводних кабелів, часто далеко від російських берегів. Командири НАТО повідомили, що в квітні 2023 року стали свідками посилення російської активності над підводними кабелями у Балтійському морі.

Окрім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило, що Росія має флот ймовірних шпигунських кораблів, які діють у північноєвропейських водах з метою потенційної диверсії проти підводних кабелів і вітрових електростанцій. Використовуючи аналіз даних, перехоплені радіопереговори і джерела розвідки, розвідувачі відстежували близько 50 кораблів, що діяли в цьому регіоні, використовуючи підводне спостереження для нанесення на карту місць потенційних атак.

Як наголосив американський посадовець, російське керівництво надає велике значення “Головному управлінню глибоководних досліджень”, продовжуючи фінансувати його навіть під час війни в Україні.

Він додав, що США розглядатимуть будь-який подібний саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.

Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.

10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.

За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.