Катар погодився вислати керівників ХАМАСу на вимогу США – CNN

Джерело: CNN

Катар погодився вислати високопосадовців ХАМАСу на вимогу США на тлі тривалих невдалих спроб досягти угоди про припинення вогню у секторі Гази та звільнення ізраїльських заручників.

Як розповіли в агенції, близько двох тижнів тому Вашингтон наказав Катару припинити надавати притулок лідерам ХАМАСу, які проживають у столиці. Катар погодився на цю вимогу та повідомив про це ХАМАС понад тиждень тому.

“ХАМАС – це терористичне угруповання, яке вбивало американців та продовжує утримувати американців у заручниках. Після відхилення неодноразових пропозицій про звільнення заручників його лідери більше не повинні бути бажаними гостями в столицях будь-якого американського партнера”, – заявив високопоставлений представник адміністрації Байдена.

Водночас представник ХАМАСу заявив, що повідомлення про те, що Катар погодився вислати офіційних осіб угруповання з Дохи, є “безпідставними” та “тактикою тиску”. За його словами, подібні заяви поширювалися і раніше без жодних доказів.

Згідно з повідомленням, США протягом конфлікту неодноразово зверталися до Катару з проханням використати загрозу вислання як важіль тиску на ХАМАС. Остаточним поштовхом до такого рішення стала смерть американсько-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна та чергова відмова ХАМАСу від припинення вогню.

Точні терміни вислання та майбутнє місце перебування членів ХАМАСу залишаються невідомими. Хоча Туреччина розглядається як можливий варіант, США навряд чи схвалять цей сценарій з тих самих причин, що вони не хочуть, щоб Катар надавав притулок керівництву ХАМАС, йдеться у публікації.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.