Кава сягнула 50-річного цінового рекорду на тлі посухи у Бразилії та злив у В’єтнамі

Джерело: Bloomberg

Кава досягла рекордної вартості на тлі зростаючих побоювань щодо глобального дефіциту пропозиції, що зробило продукт одним із найприбутковіших товарів цього року.

Ф’ючерси на арабіку, популярну у спеціалізованих напоях, зросли приблизно на 80% цього року через проблеми з врожаями у ключових країнах-виробниках, що загрожує додатковими витратами для споживачів. У вівторок ціни підскочили на 4,9%, досягнувши 3,434 долара за фунт — найвищого рівня з 1972 року.

Зауважується, що головною причиною здорожчання виявилися несприятливі погодні умови у країнах-виробниках. У найбільшому постачальнику арабіки – Бразилії, триває посуха, водночас у В’єтнамі, лідері з виробництва робусти, сухий період змінився зливами, тим самим ускладнивши збір урожаю.

Наступного сезону прогнозується, що Бразилія виробить 34,4 млн мішків арабіки, що на 11 млн менше проти очікувань за вересень.

Зауважимо, у липні ціни на арабіку підскочили в Нью-Йорку після того, як легкі заморозки у деяких частинах найбільшого постачальника кави — Бразилії викликали занепокоєння щодо майбутньої пропозиції.

Довідка. Арабіка та робуста — основні види кавових зерен, котрі різняться смаком, вмістом кофеїну та умовами вирощування. Арабіка має м’який, складний смак із фруктовими та шоколадними нотками. Вона містить менше кофеїну (1,2–1,5%), вирощується на великих висотах, тож і ціна відрізняється. Тоді як сорт робуста вважається менш чутливим до захворювань, тепла і високої вологості. Робуста міцніша, має гіркуватий присмак. Вміст кофеїну становить до 2,7%.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.