Кава, яйця і рис пов’язані з підвищенням рівня токсичних хімікатів в організмі: дослідження
Джерело: The Guardian
Нове дослідження, спрямоване на виявлення продуктів, які містять вищий рівень PFAS, свідчить, що люди, які їдять більше білого рису, кави, яєць і морепродуктів, зазвичай мають більше токсичних хімікатів у плазмі та грудному молоці.
PFAS (пер- і поліфторалкільні речовини) – це клас із приблизно 16 000 сполук, які використовуються для виготовлення продуктів, стійких до води, плям і тепла. Їх називають “вічними хімікатами”, тому що вони не розкладаються природним шляхом і, як було встановлено, накопичуються в організмі людини.
Хімічні речовини пов’язані з раком, вродженими дефектами, захворюваннями печінки, щитоподібної залози, різким падінням кількості сперми та рядом інших серйозних проблем зі здоров’ям.
В межах дослідження перевірили зразки 3000 вагітних матерів і автори стверджують, що отримані дані підкреслюють наявність хімікатів у їжі й багато способів, якими вони можуть туди потрапляти.
PFAS можуть забруднювати їжу кількома шляхами. Дослідники підозрюють, що в рисі хімікати походять від забрудненого ґрунту або сільськогосподарської води. Посуд з антипригарним покриттям також часто містить хімічні речовини, або вони можуть бути у воді, яка використовується для приготування їжі.
Дослідники виявили вищі рівні PFAS в яйцях від домашніх курей. Вони кажуть, що це може бути пов’язано з тим, що домашніх курей частіше годують залишками їжі. Також осад стічних вод може забруднювати ґрунт, з якого харчуються кури.
Дослідники підозрюють, що в каві виявлені хімікати через воду, яка використовується для заварювання. Попередні дослідження також свідчать, що паперові стаканчики та інша харчові упаковки також зазвичай містять ці хімікати.
- Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
- Згідно з дослідженнями, поданими американською лікаркою Кетрін Шанахан, порція картоплі фрі може містити стільки ж токсинів, скільки й двадцять п’ять сигарет.
- Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.