Кая Каллас: Оголошення у розшук в РФ «лише підтверджують правильність моїх вчинків»

Джерело: Кая Каллас/X

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, коментуючи видачу Росією так званого ордера на її арешт, зазначила, що таким рішенням Кремль сподівається залякати та змусити мовчати.

Каллас заявила, що РФ розчарується і досягне мети, протилежної задуманій.

Я продовжуватиму підтримувати Україну та прагнути до збільшення оборонних інвестицій у Європі. Крок РФ не дивує, це лише додатковий доказ того, що я роблю правильну річ, — вирішальна допомога ЄС Україні є успіхом, який завдає болю Москві, — наголосила прем’єр-міністр Каллас.

Вона також додала, що практика РФ не змінилася, адже роками там приховували репресії під прикриттям діяльності так званих органів безпеки.

Глава естонського уряду додала, що це пережила і її родина.

Коли мою бабусю і маму відправили в Сибір, КДБ також видало ордер на арешт, — нагадала вона.

13 лютого МВС Росії оголосило в розшук прем’єр-міністерку Естонії Каю Каллас та інших політиків за “наругу над історичною пам’яттю”. Крім Каллас, до списку потрапили держсекретар Естонії Таймар Петеркоп і міністр культури Литви Сімонас Кайрис, згідно з базою даних міністерства.

Країни Балтії, які раніше були частиною Радянського Союзу, оголосили про плани знести радянські пам’ятники. У 2022 році Каллас заявила, що влада Естонії демонтує від 200 до 400 таких пам’ятників.

У відповідь голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін порушив кримінальну справу. Своєю чергою, прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова заявила: “Це тільки початок”.

Довідка. Кая Каллас — естонська політикиня. Перша жінка в історії Естонії на посаді глави уряду. 26 січня 2021 року Каллас стала прем’єр-міністеркою Естонії, 14 липня 2022 року заявила про відставку і розпуск уряду, щоби почати формування нової коаліції.

18 липня Каллас повторно призначено прем’єр-міністеркою країни, вона зібрала новий уряд, який мав працювати протягом восьми місяців, до наступних виборів до Рійгікогу у березні 2023 року. У березні Каллас було переобрано на посаду прем’єра.

Каллас послідовно рішуче висловлюється на підтримку України та засуджує російську війну в Україні.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.