Кількість жертв внаслідок землетрусу у Непалі зросла до щонайменше 157 людей

Джерело: CNN
Щонайменше 157 людей загинули в результаті землетрусу, який стався в західному районі Джаджаркот в Непалі в ніч на п’ятницю, 3 листопада.
Офіційні особи попереджають, що кількість загиблих може зрости.
“Зараз ми зосереджені лише на пошуково-рятувальній операції. Саме тому ми ще не маємо належної оцінки зруйнованих і пошкоджених будинків та іншої інфраструктури. Є села, де приблизно 90% будинків зруйновано”, — сказав речник поліції Непалу Кубер Кадаят.
За словами Кадаята, на даний момент підтверджено 157 загиблих і 170 поранених.
Довідково: Землетрус магнітудою 6,4 бала стався 3 листопада о 23:47 за місцевим часом, повідомив Національний сейсмологічний центр Непалу.
Водночас Німецький науково-дослідний центр геонаук оцінив землетрус у 5,7, знизивши його з 6,2, тоді як Геологічна служба США оцінила його в 5,6.
Цей землетрус став найбільшим за кількістю жертв з 2015 року, коли внаслідок двох землетрусів у гімалайській країні загинули близько 9000 осіб. Тоді цілі міста, багатовікові храми та інші історичні місця були перетворені на руїни, понад мільйон будинків було зруйновано, що коштувало економіці 6 мільярдів доларів.
Офіційні особи побоювалися, що кількість загиблих під час землетрусу 3 листопада може зрости, оскільки вони не змогли встановити зв’язок у горбистій місцевості поблизу епіцентру, приблизно за 500 км на захід від столиці Катманду, де також відчувалися поштовхи. У районі проживає 190 000 жителів, а села розкидані на віддалених пагорбах.
Пошуково-рятувальні служби повинні розчистити дороги, заблоковані зсувами, спричиненими землетрусом, щоб дістатися до постраждалих районів, сказав офіцер поліції Намарадж Бхаттараї.
Прем’єр-міністр Пушпа Камал Дахал вилетів у цей район вранці 4 листопада з командою армійських медиків із 16 осіб для спостереження за пошуком, порятунком і наданням допомоги, повідомили в його офісі.
Дахал, опублікувавши повідомлення на платформі соціальних медіа X, висловив глибоку скорботу з приводу загибелі людей і майна під час землетрусу та наказав службам безпеки розпочати негайну операцію з порятунку та надання допомоги.
На кадрах місцевих ЗМІ видно розвалені фасади багатоповерхових цегляних будинків, на яких розкидані великі предмети меблів. На відео на X показано, як люди вибігають на вулицю, коли деякі будівлі евакуювали.
- На заході Афганістану стався новий землетрус – через кілька днів після того, як два сильні поштовхи в регіоні забрали життя понад 1000 осіб.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.