Кліматичні аномалії підвищують ціни на продукти у всьому світі – дослідження
Джерело: FT
Екстремальні погодні умови, спричинені різкою зміною клімату, дедалі частіше стають головною причиною короткострокових стрибків цін на харчові продукти в усьому світі, мовиться у новому дослідженні, яке провели в Барселонському суперкомп’ютерному центрі.
Попри те, що раніше вчені зосереджувались на тому, як високі температури знижують урожайність і призводять до довготривалого підвищення загального рівня інфляції, нині нове дослідження засвідчує, що окремі продукти демонструють набагато гостріші короткострокові цінові стрибки, котрі згодом впливають на загальну інфляцію.
Так, зокрема в Європі ціна на оливкову олію зросла на 50% через посуху в Іспанії у 2022–2023 роках. Водночас в Індії спека минулого року спричинила зростання цін на цибулю на 89%. Тоді як через літню спеку у Південній Кореї капуста подорожчала на 70%, в Японії рис виріс у ціні на майже 50%, тоді як овочі у Китаї зросли на 30%. Також в американських штатах Каліфорнія та Аризона на 80% подорожчали овочі у листопаді 2022 року після періоду посухи.
Згідно з висновками, такі цінові шоки зазвичай настають вже через кілька місяців після екстремальних погодних подій.
Окрім того, зауважується, що цінові стрибки нині поширюються глобально через торгівлю. Наприклад у Британії зросла вартість шоколаду після того, як ціна на какао збільшилася втричі через посуху в Гані та Кот-д’Івуарі.
Ці наслідки посилюватимуться в майбутньому. Доки ми не досягнемо нульового рівня викидів, екстремальна погода лише погіршуватиметься, але вона вже завдає шкоди врожаю та підвищує ціни на харчові продукти в усьому світі, – зазначив провідний автор дослідження Максиміліан Котц з Барселонського суперкомп’ютерного центру.
- Після рекордної спеки та посухи влітку 2024 року ціни на овочі, зокрема картоплю, помідори та інші сезонні продукти, подвоїлися проти показника минулого року. Високі ціни зумовлені втратою врожаїв та обмеженою пропозицією, а також інфляційними чинниками.
- Кава досягла рекордної вартості на тлі зростаючих побоювань щодо глобального дефіциту пропозиції, що зробило продукт одним із найприбутковіших товарів цього року.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.
21 липня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості рішенням уряду приєднали до Міністерства оборони.
У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський закликав до поглиблення економічного та безпекового діалогу з Африкою, аби зміцнити партнерство та позбавити РФ важелів впливу у регіоні.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зауважив, що Україна може отримати від НАТО додаткове фінансування для Сил оборони та мотивації військових.