КМІС: Заяви Трампа, що Путін напав через прагнення України в НАТО, хибні

Джерело: Володимир Паніотто/Facebook

Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.

Дійсно,  Україна подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у 2008 році, але їй відмовили саме з міркувань врахування інтересів Росії.   Але перспективи вступу України до НАТО були зовсім нереалістичними до агресії Росії у 2014, суспільство було категорично проти цієї ідеї, – наголосив він.

Паніотто зауважив, що зокрема до 2014 лише 15-20% населення підтримували вступ України до НАТО, тоді як більшість політиків навіть не включали цей пункт до своїх виборчих програм, оскільки він був непопулярним.

Щобільше, Путін мав велику популярність в Україні, з позитивним ставленням до нього близько 60% населення, тоді найбільш популярні українські політики, зокрема Тимошенко і Янукович напередодні президентських виборів 2010 року мали підтримку не більше 30%.

Окрім того, директор КМІС додав, що позитивне ставлення українців до Росії було ще вищим — близько 90%, що робило вступ до НАТО з погляду громадської підтримки майже неможливим.

Важливо нагадати, що питання НАТО навіть не було вимогою протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років – пояснив він.

Разом з тим, ситуація кардинально змінилася після анексії Криму Росією у 2014 році. Цей акт агресії викликав значне зростання підтримки вступу України до НАТО серед населення, досягнувши 48%.

Це демонструє, що твердження, що Україна своїм бажання вступу до НАТО “спровокувала” Росію напасти, є помилковим. Насправді, бажання України вступити до НАТО з’явилося як реакція на агресію Росії, – резюмує соціолог.

Зауважимо, Дональд Трамп заявив, що повномасштабна війна Росії проти України нині “набагато складніша” і надалі може загостритися.

Трамп розкритикував переговорну тактику чинного президента Джо Байдена з Україною під час виступу в Мар-а-Лаго, попередивши, що війна “може загостритися”.

Росія напала на Україну, побачивши наш катастрофічний вихід з Афганістану. Проте за мого президентства такого не буде… Росія багато років, ще до Путіна, говорила, що НАТО не може втручатися в Україну. Це було ніби висічене в камені. А Байден сказав: ні, вони повинні мати можливість приєднатися до НАТО. Тоді Росія мала б когось просто на своєму порозі. Я можу зрозуміти їхні почуття з цього приводу… Коли я почув, як Байден веде переговори, я сказав: у вас буде війна, – додав він.

На уточнення журналіста, чи Україна ніколи не стане членом НАТО, Трамп відповів: “Моє бачення, що це завжди було зрозуміло. Я гадаю, що в них була угода, але Байден її порушив. Угода, яка була б дуже задовільною для України та для решти, однак, Байден сказав, що вони мають мати можливість приєднатись до НАТО”.

На Миколаївщині у річці потонула 11-річна дівчинка.

У Великій Британії подружжя О’Нілів відсудило в туристичного оператора 3,5 тисячі фунтів стерлінгів, бо в Лапландії не випав сніг.

Військовослужбовця однієї з військових частин Сумської області суд визнав винним у дезертирстві та викраденні БТРа.

На Херсонщині російські окупанти вбили однорічного малюка та поранили його прабабусю. 

Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.