КНДР заперечує, що Росія атакує Україну її ракетами

Джерело: заява посла Північної Кореї в ООН Кіма Сона опублікована у KCNA

У Північній Кореї заперечують, що Росія використовує її ракети для завдання атак по Україні.

За словами Сона, ініційоване США 10 січня засідання Ради безпеки ООН для обговорення постачання ракет з КНДР до РФ є спробою Америки “підірвати основи міжнародного миру та безпеки”.

Представник КНДР назвав вторгнення Росії в Україну “українською кризою”, яку нібито створили США, аби “зазіхнути на безпеку Росії”.

Він додав, що КНДР не мала жодного стосунку до теми засідання Радбезу ООН 10 січня, наголосивши, що це скликання США свідчить про “тяжке становище” Сполучених Штатів, у яких “бракує сил і засобів” для протистояння з Росією.

Щодо співпраці Росії та КНДР, то, за словами Сона – це законні відносини між суверенними, незалежними державами.

ДОВІДКА: на початку січня у США повідомили, що КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.

Вперше ці ракети були застосовані під час масованої атаки 29 грудня 2023 року. 2 січня Росія випустили близько 10 ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах. 6 січня ракетою з КНДР вдарили по Харкову.

Підтвердили використання Росією північнокорейських ракет і в Офісі генерального прокурора країни.

“Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю”, — зазначив генпрокурор Андрій Костін.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.