Коли люди досягають плато втрати ваги та чому перестають худнути – дослідження

Джерело: CNN

У недавньому дослідженні науковий співробітник Національного інституту здоров’я Кевін Холл досліджував, коли люди досягають плато втрати ваги залежно від методу схуднення. 

Він розділив плато на математичні моделі, використовуючи дані високоякісних клінічних випробувань різних способів схуднення, щоб зрозуміти, чому люди перестають втрачати вагу.

Науковець виявив, що хірургічне втручання та нові препарати для схуднення ефективніші, тому що вони подвоюють час, необхідний для досягнення плато, й люди можуть активно втрачати вагу довше.

Організм регулює вагу, намагаючись підтримувати рівновагу між калоріями, які ми споживаємо, і калоріями, які ми спалюємо. Коли людина зменшує кількість споживання калорій та починає спалювати накопичену енергію, з’являється апетит, який спонукає їсти більше. Дослідження Холла свідчать, що чим більше людина втрачає ваги, тим сильнішим стає апетит.

Холл зазначив, що препарати для схуднення та хірургічне втручання подовжують час, необхідний для досягнення плато втрати ваги, але вони не зупиняють його повністю.

“Іншими словами, якщо у них не було апетиту, препарат просто спрацював, і їх споживання залишалося на дуже низькому рівні. Їм знадобилося б багато-багато років, щоб досягти плато, і вони втратили б, знаєте, надмірну кількість ваги”, – пояснив Холл.

Він додав, що хоча досягнення плато може завадити людям, які сидять на дієті, проте було б небезпечно, якби ліки повністю позбавили апетиту, оскільки тоді людина може повністю припинити їсти – аж до смерті.

Холл сказав, що дослідження також допомагає уточнити деякі ідеї про те, чому люди перестають худнути.

Наприклад, згідно з однією теорією, втрата ваги пошкоджує метаболізм, тому люди спалюють набагато менше калорій у стані спокою, ніж на початку дієти, і можуть дуже легко відновити вагу.

“Який би шлях ви не вибрали, для підтримки втрати ваги потрібен постійний ефект”, – сказав Холл. 

Він зазначив, що люди, які досягли плато після скорочення споживання калорій, швидше за все, можуть його подолати, ще більше обмеживши кількість калорій або додавши фізичні вправи до свого розпорядку дня.

“Вся суть в тому, що що б ви не робили, ви повинні це робити завжди. І тому ви маєте бути задоволені цими змінами свого способу життя назавжди. Інакше це не принесе додаткової користі”, – сказав Холл.

Дослідження опубліковано в понеділок в журналі Obesity.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.