Колишня японська солдатка отримала нагороду США за боротьбу з сексуальними домаганнями

Джерело: Reuters

США вручать Міжнародну жіночу нагороду за відвагу колишній солдатці Сил самооборони Японії Ріні Гоної за те, що вона внесла зміни в японську армію, перемігши у справі про сексуальні домагання.

У Держдепартаменті США повідомили, що 24-річна Гоної буде серед 12 лауреаток американської нагороди, яку вручать переможницям зі всього світу 4 березня. Серед тих, кому вручать нагороду, будуть також жінки з Афганістану, Білорусі, Ірану, Куби та інші.

“Я щаслива, якщо люди побачили сміливість у моєму вчинку або він надихнув їх діяти. Отримання цієї нагороди означає, що мої дії не були неправильними. Я сподіваюсь, що зможу надати сміливості людям, які не можуть постояти за себе”, – сказала Гоної.

У грудні японський суд визнав трьох колишніх солдатів винними у сексуальному насильстві над Гоної.

Вона вирішила приєднатись до Сил самооборони після того, як у березні 2011 року солдати саме цієї військової структури допомогли їй після потужного землетрусу.

Проте Гоної довелось звільнитись з армії після того, як офіцери проігнорували її скаргу через інцидент у 2021 році, коли її затиснули троє колег-чоловіків, які імітували з нею статевий акт.

“Хоробрість Гоної, яка прийняла соціальні норми, надихнула незліченну кількість людей, які пережили жорстоке поводження, розповісти власні історії, щоб вони більше не страждали мовчки”, — мовиться у заяві США щодо лауреатів премії.

Після того, як Гоної оприлюднила свої звинувачення у 2022 році, міністерство оборони Японії публічно перепросило та розпочало широке дослідження переслідувань у військових і пов’язаних з військовими організаціях, у результаті якого було виявлено понад 1400 скарг.

“Це нагорода для жінок, але я завжди кажу, що жінки та чоловіки повинні працювати разом, щоб зробити наше суспільство кращим. Справа не в тому, щоб бути жінкою чи чоловіком. Люди повинні активно діяти за правильні речі та відстоювати себе”, — сказала Гоної.

  • 8 лютого Святійший Патріарх Філарет відзначив медалями за “Жертовність і любов до України” весь особовий склад медичного пункту 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Збройних сил України, зокрема й Віктора Пилипенко, який у 2021 році здійснив камінг-аут. Дізнавшись, що Пилипенко гей, УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.