Команда Трампа намагається досягнути припинення вогню в Газі до інавгурації – Reuters
Джерело: Reuters
Дональд Трамп відправив свого посланника Стіва Віткоффа у Катар та Ізраїль, щоб спробувати досягнути угоди про припинення вогню в Газі та звільнення заручників до того, як він вступить на посаду 20 січня, повідомило джерело Reuters.
Стів Віткофф, який офіційно обійме посаду посланника з питань Близького Сходу за адміністрації Трампа, наприкінці листопада окремо зустрічався з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху і прем’єр-міністром Катару шейхом Мухаммедом бін Абдулрахманом Аль Тані.
Розмови Віткоффа, схоже, спрямовані на тривале припинення вогню між Ізраїлем і бойовиками угруповання ХАМАС в Газі і звільнення десятків ізраїльських заручників.
Зустрічі також свідчать про те, що Катар відновив роль ключового посередника в переговорах після того, як відмовився від цього минулого місяця.
Джерело Reuters додало, що перемовники від ХАМАСу, ймовірно, незабаром повернуться до столиці Катару Дохи для продовження переговорів.
У понеділок Трамп попередив, що на Близькому Сході буде “пекельна розплата”, якщо заручників, утримуваних в секторі Газа, не звільнять до його інавгурації 20 січня.
- За даними ООН, майже 70% усіх загиблих у Секторі Гази через ізраїльсько-палестинський конфлікт складають жінки та діти, наймолодшій жертві був один день.
В невеликому містечку на півдні Іспанії напад на пенсіонера спричинив антимігрантські заворушення, в ході яких заарештували 14 осіб.
Міністерство внутрішньої безпеки США оголосило про скасування майже для 12 тисяч біженців з Афганістану статусу TPS, який дозволяв їм легально працювати у Сполучених Штатах без ризику депортації.
Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.
Судді винесли вироки двом російським агентам, що коригували ворожий вогонь по Харкову та Миколаєву – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Коли російські війська почали масово обстрілювати польові шпиталі, українські медики знайшли радикальне, але ефективне рішення – перемістити шпиталі під землю. Один із таких підземних медичних пунктів, розташований лише за кілька кілометрів від фронту, вже щодня рятує життя. Тут немає стаціонару – поранених стабілізують і евакуюють. У критичних умовах, за наявності транспорту, цей шпиталь може прийняти до 400 людей на добу.