Командир розрахунку Patriot розповів про перше збиття «Кинджала» і захист неба над Києвом

Джерело: пресслужба Повітряних сил

Повітряні сили України розповіли про підрозділ, котрий нині працює із зенітним ракетним комплексом Patriot, забезпечуючи захист Києва та області від російських балістичних ракет.

На YouTube-каналі Ukrainian Air Force опублікували відео, присвячене роботі цієї системи.

У відео командир підрозділу зокрема поділився досвідом навчання у США та розповів про перше успішне збиття аеробалістичної ракети “Кинджал” 4 травня 2023 року. Він також розповів, що набуті знання передали західним партнерам.

Patriot не працює в автоматичному режимі – без операторів він не стріляє. Вони беруть участь у кожному перехопленні, і від їхніх рішень залежить дуже багато, – зазначив військовий.

Окремо захисник розповів про успіхи свого підрозділу, зокрема про збиття шести балістичних ракет над Києвом у ніч на 12 лютого 2025 року. Тоді президент Володимир Зеленський зауважив, що для перехоплення цих ракет використали десять снарядів Patriot вартістю 30 млн доларів.

ДовідкаPatriot – це керована ракетна система класу “земля-повітря”, яку було вперше розгорнуто в 1980-х роках. Вона може вражати літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності.

Кожна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи з вісьмома пусковими установками, які можуть утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів кожна, наземного радара, станції управління та генератора. Армія заявила, що зараз має 16 батальйонів Patriot. У звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень за 2018 рік зазначено, що ці батальйони керують 50 батареями, які мають понад 1200 ракет-перехоплювачів.

Американські батареї регулярно розгортають по всьому світу. Крім того, Patriot також експлуатують або купують Нідерланди, Німеччина, Японія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Кувейт, Тайвань, Греція, Іспанія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Румунія, Швеція, Польща та Бахрейн.

  • Державний департамент США неофіційно поінформував Конгрес про запропоновану угоду з Ізраїлем на 8 мільярдів доларів, що включатиме боєприпаси для винищувачів, ударних вертольотів, а також артилерійські снаряди, стверджують джерела Axios.
  • Американські військові перевезли 90 ракет-перехоплювачів Patriot з Ізраїлю до Польщі, звідки їх передадуть Україні, повідомляють анонімні джерела Axios.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.