Компанія Johnson & Johnson подала до суду через дослідження, що їхні продукти з тальку викликали рак
Джерело: Reuters.
Американська компанія Johnson & Johnson подала до суду на чотирьох лікарів, які опублікували дослідження про те, що їхні товари особистої гігієни на основі тальку можуть викликати ракові захворювання. Компанія вважає наукові роботи неточними і заявляє, що їхні продукти безпечні.
Лікарі опублікували дослідження про те, що азбест, тобто забруднені споживчі вироби з тальку, іноді викликали у пацієнтів розвиток мезотеліоми.
Водночас компанія стискалася з понад 38 тисячами судовими позовами про те, що продукти компанії з тальку, включно з дитячою присипкою, були забруднені азбестом і викликали ракові захворювання, включаючи рак яєчників і мезотеліому. J&J намагається розв’язати позови, сказавши, що продукти не містять азбесту.
Річард Крадін, один з дослідників, відмовився від коментарів. Двоє інших, Тереза Еморі та Джон Меддокс, не відповіли на запити про коментарі. Їхні адвокати теж відмовилися від коментарів.
Американська компанія припинила продаж дитячої присипки на основі тальку на користь продуктів на основі кукурудзяного крохмалю. Рішення пояснили збільшенням кількості судових позовів і “дезінформацією” про безпеку продукту з тальком.
У 2021 році J&J стала розглядати банкрутство як потенційне рішення судових позовів. За цей час витрати компанії на програшні для них вироки, пов’язані з тальком, угоди та судові витрати досягли приблизно 4,5 мільярда доларів.
У 2019 році Moline опублікував статтю, в якій вивчали 33 пацієнтів, які сказали, що вони зазнали впливу азбесту лише через тальк. Дослідники, які нині зіткнулися з судовими позовами, продовжили дослідження 75 подібних пацієнтів у 2020 році. Усі лікарі приховали факт, що деякі пацієнти піддавалися впливу азбесту з інших джерел. У компанії просять суд змусити дослідників розкрити особи пацієнтів.
У позовах, серед інших претензій, йдеться про приниження продукту та шахрайство.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.
14 липня відзначається Міжнародний день небінарних людей та День обізнаності про акул. За церковним календарем вшановують пам’ять святого апостола Акили.
За даними синоптиків, у понеділок, 14 липня, в низці областей України очікуються короткочасні дощі та пориви вітру до 20 м/с.
Триває 1237-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.