Компанії з ЄС заплатили 3 млрд євро податків в РФ, попри санкції

Джерело: The Moscow Times з посиланням на Politico

У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

Іноземні компанії в Росії роблять великий внесок у військову скриньку Кремля, оскільки вони продовжують продавати несанкціоновані товари, такі як харчові продукти, тютюн і одяг.

Згідно з дослідженням, серед 1600 проаналізованих іноземних компаній, котрі продовжують працювати в РФ, понад 900 представляють країни G7 та Євросоюзу — союзників України.

Зокрема тютюновий гігант Philip Morris у 2023 році отримав майже 7 мільярдів доларів доходу. Компанія заплатила 208 мільйонів євро податків проти 144 мільйонами євро роком раніше. 

930 компаній із країн G7 та ЄС стали найбільшими платниками податку на прибуток у Росії. Водночас 16 із 20 найбільших платників податків також виявилися з держав G7 та ЄС, — мовиться у повідомленні.

Щодо компаній із ЄС, у документі згадуються щонайменше 827 фірм. Їхній сукупний дохід склав 81,4 мільярда доларів (79 мільярдів євро), що нижче за показник 2022 року (111,4 мільярда доларів). Однак їхні податкові відрахування на прибуток залишилися на рівні 3 мільярдів доларів.

Серед найбільших європейських платників податків у Росії виділили французьку компанію Leroy Merlin і Auchan, швейцарську Nestlé, а також німецькі ритейлери Metro і Globus.

У 2025 році ставка податку на прибуток організацій у Росії збільшиться з 20% до 25%, що призведе до зростання фінансового внеску західних компаній у російську агресію проти України.

Раніше ми повідомляли, що у 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.

До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:

  • Philip Morris — $220 млн;
  • PepsiCo — $135 млн;
  • Mars — $99 млн;
  • Procter & Gamble — $67 млн;
  • Mondelez — $62 млн;
  • Citigroup — $53 млн;
  • Cargill — $50 млн;
  • Johnson & Johnson — $42 млн;
  • Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
  • Weatherford — $32 млн.

Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.