Конкурс «Фотограф дикої природи-2024» оголосив переможців

Джерело: Natural History Museum

Відбулася 60-та щорічна церемонія премії “Фотограф дикої природи”. Переможцем конкурсу став канадець Шейн Гросс зі знімком ланцюжків пуголовків, що плавають у ставку.

На зображенні під назвою “Рій життя” фотограф зазнімкував зграї чорнильно-чорних та золотистих пуголовків західної американської жаби у водах Британської Колумбії, Канада.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

У номінації “Молодий фотограф дикої природи” переміг Алексіс Тінкер-Цавалас, якому вдалося зробити знімки малинової ногохвістки поруч із пліснявою, що роздувається.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Зображення Джона Е. Марріотта з канадський лісів отримало відзнаку в категорії “Портрети тварин”.

Як розповіли організатори, щоб зробити цю світлину, чоловік майже тиждень стежив за групою рисей. Аби пробиратися через засніжені ліси та не налякати тварин, він використовував снігоступи та мав легке спорядження для камери.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

У номінації “Поведінка: безхребетні” першість здобув німець Інго Арндта, який зазнімкував розчленування червоними лісовими мурахами туруна зморшкуватого.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Фотографія дитинча макаки, яке спить на руках у матері, отримала перемогу у номінації “Поведінка: ссавці”. Знімок створив шрі-ланкієць Хіккадува Ліянаге Прасанті Внода на північному заході острова.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Найкращим фотографом підводного світу став Метью Сміт. На його знімку зображено морського леопарда під льодом Антарктики.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Також журі обрало найкращий знімок у номінації “Фотожурналістика”. Ним стало фото, на якому слідчий поліції Лондона витирає пил у пошуках відбитків пальців на конфіскованому бивні тварини. Зображення зробила Брітта Ящинські.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Нагороду за портфоліо висхідної зірки отримав Сейдж Оно зі США, який зазнімкував рясне життя навколо гігантських водоростей у Національному морському заповіднику Монтерей-Бей. На фото зображено голозяберних – морських равликів без панцира, яких також називають морськими слимаками.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.