Контрнаступ російської армії у Курській області обернувся катастрофою — Bild
Джерело: Bild
Як повідомляє експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, російські війська вже три дні проводять велику контрнаступну операцію в Курській області РФ, щоб видавити звідти українські сили.
Нещодавно газета The New York Times писала, що Москва зібрала на Курщині до 50 000 солдатів із Росії та КНДР. Однак, як зауважив Рьопке, поки що армія РФ лише зазнає величезних втрат і змогла відбити лише два невеликі села: Погребки та Дарьєно.
Попередні територіальні зміни після трьох днів масованого російського контрнаступу в Курській області. В результаті [Росія] втратила 28 одиниць бронетехніки (в основному сучасні БТР-82А) та понад 200 солдатів убитими або пораненими. Яка катастрофа для Володимира Путіна та його генералів, — пише Рьопке.
Раніше ЗМІ з посиланням на українські та американські джерела повідомили, що північнокорейські солдати вступили у свій перший бій проти України на боці РФ на Курському напрямку.
За оцінками різних країн, КНДР відправила до Росії від 10 000 до 12 000 військових. Хоча основна кількість північнокорейців ще не була залучена до прямих боєзіткнень, і в Україні, і в США назвали їхню появу на полі бою значною ескалацією.
Українське джерело додало, що більшість військових КНДР можуть вступити у нові бої проти України вже найближчими днями.
Джерело також повідомило, що північнокорейців поділили на два підрозділи – штурмовий та оборонний, який захищатиме територію Курщину, яку можуть відвоювати у боях.
Поки невідомо, що Кремль пообіцяв лідеру КНДР Кім Чен Ину в обмін на живу силу, та за даними американських посадовців, наразі немає доказів про будь-який рівноцінний обмін між країнами. При цьому на Заході остерігаються, що Росія передасть Північній Кореї суттєву військову допомогу, яка загрожуватиме безпеці Південної Кореї і США.
Зауважмо, що в Україні ще на початку тижня повідомили, що ЗСУ почали атакувати північнокорейських солдатів на Курщині. Цю інформацію підтвердив і Президент України Володимир Зеленський.
- За оцінками Південної Кореї, КНДР відправила до РФ понад 10 000 своїх військових, які будуть залучені до війни проти України. Значна частина з них вже у прифронтових районах, зокрема на Курщині.
- 9 листопада глава РФ Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю. Документ було підписано в червні під час візиту Путіна до КНДР, а нещодавно ратифіковано Федеральними зборами РФ.
- Друга партія північнокорейських солдатів незабаром вирушить до Росії, згідно з документами південнокорейської розвідки.
- Зауважимо, за даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), раніше КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.
13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.
Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.