Краса як форма опору: як сфера краси виживає під час війни
Джерело: Allure
Власники та працівники салонів краси розповіли про те, як продовжували працювати в умовах війни.
Під час однієї з найбільших повітряних атак Росії на Україну вибух виніс скляний фасад салону рано вранці. Як розповідає власниця салону Людмила Чепіжко, вони почали працювати за дерев’яними панелями. У салоні було світло, опалення і вода. А на імпровізованій вітрині з дерева чорним балончиком написали: “МИ ВІДКРИТІ, САЛОН КРАСИ”.
Як пише джерело, “для людей, які працюють у салонах краси по всій Україні, продовжувати надавати послуги краси – це їхній акт опору під час війни”.
Лєра Бородіна, співзасновниця G.Bar, однієї з найбільших мереж салонів в Україні, розповідає, що одразу після початку вторгнення у 2022 році почала думати, що можна зробити на благо свого персоналу. Її салони були по всій лінії фронту. Вона швидко прийняла рішення, і команда взялася за роботу з метою перемістити персонал зі східної України в салони на заході або в інших країнах.
Перукарі розповідали, що, повернувшись до роботи та взявши інструменти до рук, відчули полегшення. Майстри манікюру та косметологи відволіклися від нової повсякденної реальності.
Бородіна каже, що для неї було шоком відкриття, що жінки не припинили ходити в салони під час війни.
“Українські жінки хочуть виглядати красивими навіть у важкі часи”, – каже Алла Барановська, засновниця київських салонів Clipse.
” Попри всі жахливі події, обстріли та вибухи, люди в Києві не перестали робити манікюр. Здавалося, це єдине, що їх тримало. Єдина сфера їхнього життя, яку вони могли контролювати”, – коментує фотожурналістка Анастасія Власова.
Одна з власниць салону розповідає, що вони з командою відкрили бункерне приміщення, щоб можна було закінчити процедури.
Під час першої зими у час війни перед майстрами постала проблема електроенергії. Тому працювали з бутильованою, гарячою водою з термоса, портативними акумуляторами. У деяких випадках надавали послуги на автостоянках або їздили до клієнтів.
У статті також наголошують на тому, що існує також економічна реальність. Витрати на бізнес значно зросли, але багато власників відмовляються підвищувати ціни, коли всі українці відчувають фінансові труднощі.
” Людям не потрібна краса. Їм потрібне відчуття нормальності. Відчуття, що вони живі, і є завтра. І в цьому допомагають салони краси”, – написано у джерелі.
- Внаслідок сьогоднішнього ворожого удару по Кривому Рогу пошкоджено адміністративну будівлю, багатоквартирні та приватні будинки.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.