Країни ОПЕК+ планують збільшити видобуток нафти, що знизить її ціну
Джерело: Bloomberg
Країни ОПЕК+ погодилися знову збільшити видобуток нафти в червні, що знизить її ціну. Так лідери групи хочуть “покарати” країни, які добувають більше нафти, ніж домовлялось.
Ключові країни домовилися про збільшення видобутку на 411 000 барелів на добу в наступному місяці.
Трейдери нафти вже готувалися до значного збільшення видобутку після того, як Саудівська Аравія в останні тижні дала зрозуміти, що не бажає підтримувати ринок нафти подальшими скороченнями постачання і готова витримати тривалий період низьких цін.
Хоча в заяві організації йдеться про “поточні здорові ринкові основи”, делегати ОПЕК+ пояснюють зміну стратегії невдоволенням Саудівської Аравії. Казахстан та Ірак стали видобувати більше нафти, ніж ОПЕК+ домовлявся, тому Саудівська Аравія вирішила знизити ціни й так дисциплінувати країни.
“ОПЕК+ щойно кинула бомбу на нафтовий ринок. Цим кроком Саудівська Аравія прагне покарати за недотримання домовленостей, особливо з боку Казахстану, а також задобрити президента Трампа, який прагне знизити ціни на нафту”, – сказав Хорхе Леон, аналітик Rystad Energy A/S, який раніше працював у секретаріаті ОПЕК.
Ер-Ріяд прагне зміцнити зв’язки з президентом США Дональдом Трампом, який відвідає Близький Схід цього місяця і закликав Організацію країн-експортерів нафти знизити вартість палива.
- Російські нафтовидобувні компанії бурять свердловини темпами, небаченими щонайменше за останні п’ять років, оскільки країна готується до послаблення обмежень на видобуток в рамках ОПЕК+ і до можливості послаблення деяких міжнародних санкцій.
- Поки мінфін РФ упорядковував витрати бюджету, з’явилася нова загроза для доходів РФ — обвал цін на нафту. Це може призвести до недобору ренти, яку доведеться компенсувати коштом Фонду національного добробуту. Експерти вже розраховують, на скільки часу вистачить цього фонду.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.
Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.
Президента Сербії Александра Вучича виписали з Військово-медичної академії в Белграді після короткої госпіталізації.
Партизанський рух “Атеш” повідомив, що 12 російських військових покинули свої позиції на передовій у Херсонській області.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує санкції проти посередників Росії в інших країнах, що допомагають Росії уникати міжнародних обмежень.