Кремль затвердив нову тематику інформаційної війни проти України – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

За даними української розвідки, російська влада затвердила новий етап інформаційної війни в українському та світовому медіапросторах. Розвідники назвали п’ять тез, які найближчим часом розповсюджуватиме російська пропаганда.

Відповідне засідання відбулось 25 серпня 2023 року. У ньому взяли участь Сергій Кірієнко – перший заступник керівника адміністрації президента РФ Володимира Путіна – а також кремлівські технологи та представники медіаресурсів, які залучені до проведення операцій в інформаційній сфері.

Тема наради: затвердження конкретних наративів, які мають дискредитувати Україну та вплинути на її партнерів у світі.

На засіданні визначено п’ять основних тез, які “розганятимуть” у медіапросторі.

  • Масова мобілізація в Україні

За російською методичкою, мобілізації начебто підлягатимуть всі без винятку українці, незалежно від статі, віку, стану здоров’я. Більш того, мобілізація нібито стосуватиметься й неповнолітніх українців.

  • Зневіра українських партнерів у можливості перемоги

Під цією тезою окупанти розповідатимуть про уявні домовленності щодо миру в обмін на території, фейкові політичні угоди, зокрема про нібито домовленність мера Києва Віталія Кличка з представниками Республіканської партії США щодо підтримки його на майбутніх виборах президента України.

  • Український контрнаступ не має успіхів

У цій темі пропагандисти наголошуватимуть про збільшення кількості загиблих українських воїнів, на прикладі кладовищ у великих містах. Також буде мовитись про відсутність успіхів на фронті при великих втратах, тиражування теми загибелі місцевих Захисників у кожному регіоні України. Окрім цього, розповсюджуватиметься наратив про пошук винних в уявних провалах заради дискредитації українських воєначальників та посадовців.

  • Тотальна корупція

За версією окупантів, Україна нібито не бореться з корупцією, розкрадає бюджет і не проводить закупівлі, а також не карає корупціонерів.

  • “Прекрасне” життя на окупованих територіях

Роспропаганда стверджуватиме, що на ТОТ України нібито високі зарплати, низькі ціни, а мешканці забезпечені всім необхідним. Також повідомлятиметься про “розвиток” інфраструктури та відбудову зруйнованих помешкань, “вільні” псевдовибори у “єдиний день голосування” за законами РФ. Також розповсюджуватиметься неправдива інформація про те, що Україна відмовляється від ТОТ з демонстрацією сфабрикованих документів та про те, що офіційна влада України “здає” Куп’янськ.

Щоб не піддаватися ворожій пропаганді, українська розвідка закликає дотримуватися інформаційної гігієни та довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.