Кулеба спільно з Блінкеним обговорили продовження надання ATACMS Україні
Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter
31 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів розмову з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном після слухань Комітету з асигнувань Сенату. Зокрема глава МЗС подякував за вирішальну військову допомогу Україні з боку США.
Кулеба висловив вдячність Сполученим Штатам за продовження лідерства у підтримці України та інших демократичних союзників у протидії агресії та терору.
Після змістовного візиту спеціальної представниці США Пенні Пріцкер в Україну ми обговорили подальші зусилля з відновлення. Я подякував США за вирішальну військову допомогу, особливо за дуже ефективну систему ATACMS, і наголосив на важливості її продовження, — мовиться у дописі дипломата.
Окрім цього, під час розмови сторони також обговорили прогрес, досягнутий на нещодавній зустрічі “Формули миру” на Мальті, та домовилися продовжувати спільну роботу заради справедливого та міцного миру в Україні.
I spoke with @SecBlinken following his Senate Appropriations Committee hearings. I expressed appreciation for the U.S. continued leadership in supporting Ukraine and other democratic allies in countering aggression and terror.
Following Special Representative Pritzker’s…
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) October 31, 2023
Зауважимо, 19 жовтня Дмитро Кулеба повідомив, що Сполучені Штати мають намір передати Україні ще більше далекобійних ракет ATACMS. Міністр запевнив, що їх постачання здійснюватимуть на постійній основі.
22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.
3 жовтня стало відомо, що Міноборони США готове передати Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами. Після чого поінформували, що Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень.
17 жовтня Володимир Зеленський підтвердив виконання домовленостей із главою США Джо Байденом про отримання далекобійних ракет ATACMS.
Згодом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив відео роботи наших армійців із застосуванням американських далекобійних ракет ATACMS по розташуванню російських військ.
Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin, і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
- Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.