Китай гостро відреагував на зміст комюніке НАТО з саміту у Вільнюсі
Джерело: Reuters
Пекін розкритикував текст спільного комюніке країн-членів НАТО з саміту у Вільнюсі, в якому йдеться, що Китайська Народна Республіка кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям Північноатлантичному альянсу.
“Зловмисні гібридні та кібероперації КНР, а також його конфронтаційна риторика та дезінформація націлені на союзників і завдають шкоди безпеці Альянсу”, – йдеться в документі.
Згідно з комюніке, Китай вдається до застосування широкого спектру політичних, економічних та військових інструментів з метою збільшення своєї глобальної присутності та нарощення потужності, зберігаючи при цьому непрозорість своєї стратегії та намірів.
“Зміст комюніке, пов’язаний із Китаєм, ігнорує основні факти, спотворює позицію та політику Китаю та навмисно дискредитує КНР. Ми рішуче виступаємо проти і відкидаємо це”, – прокоментували у місії Китаю в Європі.
Водночас Китай виступив проти “просування НАТО на схід до Азіатсько-Тихоокеанського регіону” і попередив, що будь-які дії, які загрожують правам Пекіна, отримають рішучу відповідь.
- У Кремлі повідомили, що президент Володимир Путін відправиться з візитом до Китаю.
- Китайські хакери зламали низку облікових записів для отримання доступу до електронних пошт, пов’язаних з державними установами в Західній Європі. Їхньою метою було шпигунство.
У Ватикані після похорону Папи Франциска оприлюднили перші знімки його гробниці.
Президент Володимир Зеленський 27 квітня заслухав доповідь Головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського стосовно ситуації на фронті, зауваживши, що Сили оборони залишаються на Курщині.
Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.
Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.