Китай гостро відреагував на зміст комюніке НАТО з саміту у Вільнюсі
Джерело: Reuters
Пекін розкритикував текст спільного комюніке країн-членів НАТО з саміту у Вільнюсі, в якому йдеться, що Китайська Народна Республіка кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям Північноатлантичному альянсу.
“Зловмисні гібридні та кібероперації КНР, а також його конфронтаційна риторика та дезінформація націлені на союзників і завдають шкоди безпеці Альянсу”, – йдеться в документі.
Згідно з комюніке, Китай вдається до застосування широкого спектру політичних, економічних та військових інструментів з метою збільшення своєї глобальної присутності та нарощення потужності, зберігаючи при цьому непрозорість своєї стратегії та намірів.
“Зміст комюніке, пов’язаний із Китаєм, ігнорує основні факти, спотворює позицію та політику Китаю та навмисно дискредитує КНР. Ми рішуче виступаємо проти і відкидаємо це”, – прокоментували у місії Китаю в Європі.
Водночас Китай виступив проти “просування НАТО на схід до Азіатсько-Тихоокеанського регіону” і попередив, що будь-які дії, які загрожують правам Пекіна, отримають рішучу відповідь.
- У Кремлі повідомили, що президент Володимир Путін відправиться з візитом до Китаю.
- Китайські хакери зламали низку облікових записів для отримання доступу до електронних пошт, пов’язаних з державними установами в Західній Європі. Їхньою метою було шпигунство.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.