Китай не повинен постачати обладнання в Росію – радник президента Франції
Джерело: Reuters
Радник президента Франції Еммануеля Макрона заявив, що Китай постачає в Росію предмети, які можуть використовуватися як військове обладнання, хоча й не у великих масштабах.
Відповідаючи на запитання, чи бачив Захід докази того, що Китай будь-яким чином озброював Росію під час війни в Україні, радник президента Франції Еммануель Бонн сказав:
“Так, є ознаки того, що вони роблять те, чого ми б воліли, щоб вони не робили”.
Французькі чиновники повідомили CNN, що Бонн мав на увазі як технології подвійного призначення, так і допомогу, таку як шоломи та бронежилети.
“Нам найбільше потрібно, щоб китайці утрималися. Нам потрібно, щоб вони зрозуміли, що Україна є конфліктом глобального масштабу і що ми не можемо дозволити Україні програти з принципових міркувань, а також з причин, які є дуже оперативними”, – додав Бонн.
На запитання, що Китаю не слід робити, він відповів:
“Постачання зброї та, безумовно, економічна підтримка”.
Китай неодноразово заперечував надсилання військового обладнання до Росії після їх повномасштабного вторгнення в Україну.
- Минулого місяця китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму, посилюючи у такий спосіб зростання взаємозалежності двох країн.
- Глава MI6 назвав Китай «абсолютним співучасником» вторгнення Росії в Україну.
- Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.