Китай погрожує контрзаходами у відповідь на продаж США зброї Тайваню
Джерело: Reuters
Китайська влада висловила обурення тим, що США видали дозвіл на продаж озброєння Тайваню.
Пекін закликав Вашингтон негайно припинити постачання зброї Тайваню, який Китай вважає своєю провінцією.
Напередодні стало відомо, що Держдепартамент США схвалив продаж Тайбею чергової партії озброєння на 385 млн доларів. Мова про постачання запчастин для винищувачів F-16, радіолокаційних систем, а також модернізованого обладнання мобільного зв’язку.
Обурення Китаю також викликав візит президента Тайваню Вільяма Лая у штат Гаваї в межах його поїздки до Тихоокеанського регіону. Пекін засудив США за це “найрішучіше” і висловив Вашингтону “серйозний протест”. У МЗС КНР вказали, що Китай “уважно стежитиме за розвитком подій і вживатиме рішучих заходів для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності”.
Китай посилив військовий тиск на Тайвань, проводячи навчання, і може вжити додаткових заходів у зв’язку з поїздкою Лая. Лай відвідає Гаваї та Гуам, де розташовані американські військові бази. Китай закликав США бути обережними в своїх відносинах з Тайванем. Державний департамент США запевнив, що поїздка Лая є рутинним транзитом і не повинна бути використана як привід для провокацій.
- Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
- Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
- Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
- Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.
США тимчасово зняли обмеження на фінансові операції з державними установами Сирії, оплату енергоресурсів та перекази через Центральний банк країни, за винятком транзакцій в інтересах Росії або Ірану.