Китай погрожує контрзаходами у відповідь на продаж США зброї Тайваню
Джерело: Reuters
Китайська влада висловила обурення тим, що США видали дозвіл на продаж озброєння Тайваню.
Пекін закликав Вашингтон негайно припинити постачання зброї Тайваню, який Китай вважає своєю провінцією.
Напередодні стало відомо, що Держдепартамент США схвалив продаж Тайбею чергової партії озброєння на 385 млн доларів. Мова про постачання запчастин для винищувачів F-16, радіолокаційних систем, а також модернізованого обладнання мобільного зв’язку.
Обурення Китаю також викликав візит президента Тайваню Вільяма Лая у штат Гаваї в межах його поїздки до Тихоокеанського регіону. Пекін засудив США за це “найрішучіше” і висловив Вашингтону “серйозний протест”. У МЗС КНР вказали, що Китай “уважно стежитиме за розвитком подій і вживатиме рішучих заходів для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності”.
Китай посилив військовий тиск на Тайвань, проводячи навчання, і може вжити додаткових заходів у зв’язку з поїздкою Лая. Лай відвідає Гаваї та Гуам, де розташовані американські військові бази. Китай закликав США бути обережними в своїх відносинах з Тайванем. Державний департамент США запевнив, що поїздка Лая є рутинним транзитом і не повинна бути використана як привід для провокацій.
- Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
- Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
- Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
- Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.