Китай прагне мобілізувати всю націю для «боротьби зі шпигунством»

Джерело: Reuters

Китай планує заохочувати своїх громадян приєднуватися до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів для повідомлення про підозрілу діяльність, а також системи відзначення та нагородження.

Необхідно створити систему, яка зробила б “нормальною” участь населення у контррозвідці, заявило Міністерство державної безпеки, що займається зовнішньою розвідкою та боротьбою зі шпигунством.

Заклик популяризувати антишпигунську роботу серед населення став наслідком розширення закону про контршпигунство в Китаї, який набув чинності у липні. Закон, що забороняє передачу інформації, пов’язаної з національною безпекою та інтересами, викликав занепокоєння у Сполучених Штатах.

Переглянутий закон дозволяє владі отримувати доступ до даних, електронного обладнання та інформації про особисте майно.

Політична безпека є пріоритетом національної безпеки, тоді як “ядром” політичної безпеки є безпека політичної системи Китаю, зазначив міністр державної безпеки Чень Ісінь у липні. Одначе додав, що “найважливішим є збереження лідерства та керівної позиції Комуністичної партії Китаю та соціалістичної системи з китайською специфікою”.

За останні роки Китай заарештував і затримав десятки китайських та іноземних громадян за підозрою в шпигунстві, зокрема й керівника японського виробника ліків Astellas Pharma в березні. Австралійський журналіст Чен Лей, звинувачений Китаєм у наданні державної таємниці іншій країні, перебуває під вартою з вересня 2020 року.

Заява Китаю про загрозу шпигунів сталася в той час, коли західні країни, особливо Сполучені Штати, звинуватили КНР у шпигунстві та кібератаках.

Як зауважили у Міністерстві державної безпеки, щоб захистити себе від шпигунства, Китаю “знадобиться участь свого народу в розбудові лінії оборони”.

Головний рабин України Моше Асман через пісню та кліп звернувся до Дональда Трампа, закликавши його стати на бік добра у боротьбі проти російської агресії.

Військовослужбовець 4-го Інтернаціонального легіону оборони України з позивним Декстер володіє іноземними мовами, має високооплачувану роботу в міжнародній компанії, складну повсякденну роботу, яка дає гідний прибуток, можливість жити спокійно, стабільно і безпечно, – що ще треба для щастя? Але як справжній чоловік і патріот, доброволець не зміг відсиджуватися осторонь, поки триває війна за волю і незалежність України та всього вільного світу, тож вирішив сказати історії своє слово. Двері Інтернаціонального легіону завжди були і залишаються відкритими для українців. Цей факт, зрештою, і визначив подальший шлях Декстера.

Сьогодні в Іспанії, Португалії та окремих районах Франції сталася масштабна аварія в електромережі. Причина поки що невідома. За інформацією місцевих служб, для повного відновлення електропостачання необхідно 6-10 годин. 

Нове дослідження, опубліковане в The Lancet, виявило, що добавки вітаміну D не забезпечують значного захисту від гострих респіраторних інфекцій, таких як застуда. Незважаючи на популярність вітаміну D у США, де він є другою за поширеністю добавкою, аналіз 46 досліджень за участю понад 64 000 осіб показав, що його прийом не знижує ймовірність захворіти, незалежно від віку, дозування чи рівня вітаміну в організмі.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.