Китай прагне мобілізувати всю націю для «боротьби зі шпигунством»
Джерело: Reuters
Китай планує заохочувати своїх громадян приєднуватися до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів для повідомлення про підозрілу діяльність, а також системи відзначення та нагородження.
Необхідно створити систему, яка зробила б “нормальною” участь населення у контррозвідці, заявило Міністерство державної безпеки, що займається зовнішньою розвідкою та боротьбою зі шпигунством.
Заклик популяризувати антишпигунську роботу серед населення став наслідком розширення закону про контршпигунство в Китаї, який набув чинності у липні. Закон, що забороняє передачу інформації, пов’язаної з національною безпекою та інтересами, викликав занепокоєння у Сполучених Штатах.
Переглянутий закон дозволяє владі отримувати доступ до даних, електронного обладнання та інформації про особисте майно.
Політична безпека є пріоритетом національної безпеки, тоді як “ядром” політичної безпеки є безпека політичної системи Китаю, зазначив міністр державної безпеки Чень Ісінь у липні. Одначе додав, що “найважливішим є збереження лідерства та керівної позиції Комуністичної партії Китаю та соціалістичної системи з китайською специфікою”.
За останні роки Китай заарештував і затримав десятки китайських та іноземних громадян за підозрою в шпигунстві, зокрема й керівника японського виробника ліків Astellas Pharma в березні. Австралійський журналіст Чен Лей, звинувачений Китаєм у наданні державної таємниці іншій країні, перебуває під вартою з вересня 2020 року.
Заява Китаю про загрозу шпигунів сталася в той час, коли західні країни, особливо Сполучені Штати, звинуватили КНР у шпигунстві та кібератаках.
Як зауважили у Міністерстві державної безпеки, щоб захистити себе від шпигунства, Китаю “знадобиться участь свого народу в розбудові лінії оборони”.
- 31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси”.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
- Індія і Бразилія не підтримали пропозицію Китаю щодо розширення групи БРІКС шляхом включення до її складу інших країн, що розвиваються.
В Азербайджані порушили кримінальну справу за фактом умисного вбивства двох своїх громадян в Єкатеринбурзі.
Американська співачка Сабріна Карпентер заявила, що розглядає можливість заборонити шанувальникам використовувати телефони на своїх концертах.
Національна кримінальна поліція Фінляндії підозрює фінську компанію у шахрайстві з поставками бронежилетів для ЗСУ.
Протягом місяців Департамент ефективності уряду США (DOGE) на чолі з Ілоном Маском ретельно вивчав федеральні системи та особисті дані мільйонів громадян під виглядом пошуку марнотратства і мав доступ до комерційних таємниць конкурентів.
Фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя повідомив, що на благодійному зборі для нардепки від “Слуги народу” Марʼяни Безуглої вже зібрали понад 500 тисяч гривень.