Китай прагне мобілізувати всю націю для «боротьби зі шпигунством»

Джерело: Reuters

Китай планує заохочувати своїх громадян приєднуватися до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів для повідомлення про підозрілу діяльність, а також системи відзначення та нагородження.

Необхідно створити систему, яка зробила б “нормальною” участь населення у контррозвідці, заявило Міністерство державної безпеки, що займається зовнішньою розвідкою та боротьбою зі шпигунством.

Заклик популяризувати антишпигунську роботу серед населення став наслідком розширення закону про контршпигунство в Китаї, який набув чинності у липні. Закон, що забороняє передачу інформації, пов’язаної з національною безпекою та інтересами, викликав занепокоєння у Сполучених Штатах.

Переглянутий закон дозволяє владі отримувати доступ до даних, електронного обладнання та інформації про особисте майно.

Політична безпека є пріоритетом національної безпеки, тоді як “ядром” політичної безпеки є безпека політичної системи Китаю, зазначив міністр державної безпеки Чень Ісінь у липні. Одначе додав, що “найважливішим є збереження лідерства та керівної позиції Комуністичної партії Китаю та соціалістичної системи з китайською специфікою”.

За останні роки Китай заарештував і затримав десятки китайських та іноземних громадян за підозрою в шпигунстві, зокрема й керівника японського виробника ліків Astellas Pharma в березні. Австралійський журналіст Чен Лей, звинувачений Китаєм у наданні державної таємниці іншій країні, перебуває під вартою з вересня 2020 року.

Заява Китаю про загрозу шпигунів сталася в той час, коли західні країни, особливо Сполучені Штати, звинуватили КНР у шпигунстві та кібератаках.

Як зауважили у Міністерстві державної безпеки, щоб захистити себе від шпигунства, Китаю “знадобиться участь свого народу в розбудові лінії оборони”.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну в тому, що через припинення транзиту ціни на газ в Європі зросли на 20%.

Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно жінки, уродженки Луганської області, яка переїхала до Полтавського району після початку повномасштабного вторгнення. Вона оприлюднила інформацію про місця перебування українських військових.

Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році українські підприємства, які заснували або розширили діяльність у Центральній Європі, змінюють свою стратегію. Спершу вони були орієнтовані переважно на українських переселенців, але тепер дедалі частіше звертаються до місцевих клієнтів. Вони також розглядають можливість виходу на західноєвропейські ринки.

За тиждень з 30 грудня 2024 року до 5 січня 2025 року на ГРВІ захворіло 81 694 особи, з яких 43 198 — діти. У порівнянні з попереднім тижнем, кількість захворілих зменшилася на 19,7%, серед дітей — на 25,2%.

Сьогодні, 7 січня, Сили оборони вразили командний пункт російських військ в Курській області.