Китай та США обговорюють новий раунд переговорів між Байденом і Сі
Джерело: Reuters
28 серпня вищі офіційні особи Китаю та США обговорили проведення нових переговорів між президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном “найближчим часом”.
Дискусія відбулася під час тривалих перемовин між головним дипломатом Китаю Ван І та радником з національної безпеки США Джейком Салліваном на тлі гострих розбіжностей між наддержавами та майбутніх виборів у США.
Обидві сторони також погодилися провести відеодзвінки між командирами своїх військових ТВД, які несуть відповідальність за гарячі точки в Індо-Тихоокеанському регіоні, що, як сподівається Вашингтон, могло б запобігти конфлікту зокрема в такому регіоні, як Тайванська протока. У Білому домі заявили, що переговори відбудуться “найближчим часом”.
Ключ до плавного розвитку китайсько-американських взаємин полягає у тому, щоб ставитися один до одного як до рівних, — сказав Ван Саллівану.
Своєю чергою, у Білому домі повідомили, що сторони провели “відверті, змістовні та конструктивні дискусії” з низки двосторонніх, регіональних і глобальних питань.
Дипломатичні зустрічі триватимуть до четверга і, як очікується, охоплять низку сфер, включаючи торгівлю, Близький Схід, війну РФ проти України та китайські територіальні претензії від Тайваню до Південно-Китайського моря.
Зокрема Ван наголосив Саллівану, що США мають припинити озброювати Тайвань і підтримати мирне “возз’єднання” Китаю, додавши, що “Тайвань належить Китаю” і що незалежність Тайваню є “найбільшим ризиком” для миру та стабільності в Тайванській протоці.
Додамо, у червні Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
Американські співрозмовники висловили занепокоєння, що Китай може застосувати або погрожувати застосувати ядерну зброю, якщо зазнає поразки в конфлікті навколо Тайваню. Китайські представники запевнили американських колег, що не вдаватимуться до погроз.
Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.
Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.
- Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
- Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
9 січня уряд Вірменії затвердив проєкт закону “Про початок процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу”. Документ на розгляд представив міністр закордонних справ Арарат Мірзоян.
За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.
За даними ЗМІ, майбутній президент США Дональд Трамп має серйозні наміри щодо острова Гренландія і може вдатись до тиску на Данію.
У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.
У ніч на 9 січня російські окупанти випустили по Україні сім десятків безпілотників. У ПС ЗСУ повідомили деталі.