Китай використовує рідкісноземельні метали як зброю в торговельній війні зі США – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Китай використовує рідкісноземельні метали як зброю в торговельній війні зі США, обмеживши їх експорт.

Як розповіли у виданні, це рішення може суттєво вплинути на глобальні ланцюжки постачання високотехнологічної продукції ‒ від електромобілів до оборонної промисловості.

У відповідь на тарифи президента США Дональда Трампа Пекін заявив, що посилить контроль за експортом семи видів рідкісноземельних металів. Зокрема, йдеться про самарій, гадоліній, тербій, диспрозій, лютецій, скандій та ітрій.

Цей крок спричинив значне зростання акцій відповідних компаній галузі. Так, акції China Rare Earth Holdings Ltd. зросли на 10% у Гонконгу, China Northern Rare Earth Group ‒ на 9,2%, а австралійської Lynas Rare Earths Ltd. ‒ на 5,1%.

За даними Геологічної служби США, на Китай припадає близько 70% світового видобутку рідкісноземельних металів. Його контроль над низкою нішевих товарів розглядається як потенційна геополітична зброя, враховуючи залежність США від китайських постачань.

На тлі зростання торговельної напруженості за останні два роки Пекін вже запровадив подібні обмеження на інші важливі ресурси, такі як галій, германій, графіт і сурма.

Ці заходи не є загальною забороною, однак вони означають, що будь-які постачання за кордон піддаватимуться посиленому контролю на предмет того, хто купує і з якою метою. Подібні обмеження в минулому призводили до тимчасового припинення експорту, оскільки компаніям потрібен був час, щоб отримати відповідні сертифікати.

Китайська асоціація виробників кольорових металів запевнила, що експортні обмеження не зашкодять стабільності міжнародного ланцюжка постачань.

13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”