Китай вимагає від РФ нових знижок на газ та не бажає інвестувати у проєкт «Сила Сибіру – 2»
Джерело: The South China Morning Post
Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
Китай не має наміру інвестувати у газопровід, пропонуючи Росії самостійно сплатити багатомільярдний рахунок за будівництво.
Окрім цього, КНР вимагає нових знижок на російський газ.
Читайте також: Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg
Одначе, як зауважило джерело видання, Китай може вимагати “будь-яких знижок”, оскільки у Путіна навряд чи є вибір. Нині глава РФ “перебуває під величезним тиском”, оскільки за відсутності газопроводу, Росії буде нікуди подіти значні обсяги газу.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Кремль відчайдушно потребує порятунку з Китаю, пропонуючи збільшити постачання газу вп’ятеро — до 100 млрд кубометрів на рік. Водночас проєкт трубопроводу “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубів, який президент РФ Володимир Путін просуває майже 8 років, так і не зустрів ентузіазму в Пекіні.
Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, у жовтні китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.
На початку листопада у держдумі РФ закликали готуватися до рекордних збитків “Газпрому”.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.
За даними ЗМІ, Дональд Трамп розглядає кандидатуру колишнього очільника розвідки Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.
Триває 1004-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 729 тисяч осіб.
Щорічно у четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч подія випадає на 23 листопада.
23 листопада відзначають Міжнародний день акварелі. Християни вшановують сьогодні святителів Амфілохія і Григорія.
За даними синоптиків у суботу, 23 листопада, в Україні опади у вигляді дощу, мокрого снігу, та снігу.