Китай як «покарання» розпочав військові навчання навколо Тайваню

Джерело: BBC News

Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде. 

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, засудив інавгураційну промову Лая та називає його “сепаратистом”.

Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримав відмову. Він каже, що тільки народ Тайваню може вирішити своє майбутнє і відкидає претензії Пекіна на суверенітет.

Командування на Східному театрі дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) повідомило, що розпочало спільні військові навчання за участю армії, флоту, авіації та ракетних сил у районах навколо Тайваню.

Навчання проводяться в Тайванській протоці, на півночі, півдні та сході Тайваню, а також у районах навколо контрольованих Тайванем островів Кінмень, Мацу, Вуцю та Доньїнь.

Планується, що навчання під назвою “Joint Sword – 2024A” триватимуть два дні. 

Міністерство оборони Тайваню засудило навчання, заявивши, що направили сили в райони навколо острова і впевнені, що зможуть захистити свою територію.

“Початок військових навчань з цієї нагоди не тільки не сприяє миру та стабільності в Тайванській протоці, але також підкреслює мілітаристський менталітет (Китаю)”, – заявили в міністерстві.

В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.

Колишня дівчина Джонатана Мейджорса Грейс Джаббарі відхилила федеральний позов проти актора, який в супергеройських фільмах кіностудії Marvel грав суперлиходія Канґа Завойовника.

Поліціянти викрили і затримали підозрюваного, який вчинив стрілянину у готелі Києва 23 листопада. Внаслідок цього одна людина загинула, ще двоє зазнали поранень.

Бренд Chanel використав мелодію українського “Щедрика” у своєму різдвяному рекламному ролику.

Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.