Китай як «покарання» розпочав військові навчання навколо Тайваню
Джерело: BBC News
Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.
Китай вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, засудив інавгураційну промову Лая та називає його “сепаратистом”.
Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримав відмову. Він каже, що тільки народ Тайваню може вирішити своє майбутнє і відкидає претензії Пекіна на суверенітет.
Командування на Східному театрі дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) повідомило, що розпочало спільні військові навчання за участю армії, флоту, авіації та ракетних сил у районах навколо Тайваню.
Навчання проводяться в Тайванській протоці, на півночі, півдні та сході Тайваню, а також у районах навколо контрольованих Тайванем островів Кінмень, Мацу, Вуцю та Доньїнь.
Планується, що навчання під назвою “Joint Sword – 2024A” триватимуть два дні.
Міністерство оборони Тайваню засудило навчання, заявивши, що направили сили в райони навколо острова і впевнені, що зможуть захистити свою територію.
“Початок військових навчань з цієї нагоди не тільки не сприяє миру та стабільності в Тайванській протоці, але також підкреслює мілітаристський менталітет (Китаю)”, – заявили в міністерстві.
- Тайвань повідомив про військову активність Китаю поблизу острова після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Пекіна.
- За повідомленням високопоставленого адмірала США Джона Аквіліно, Китай нарощує військовий та ядерний потенціал у масштабах, яких не було з часів Другої світової війни. Це та інші ознаки свідчать про готовність КНР вдертися на Тайвань до 2027 року.
- 7 березня міністр закордонних справ Ван І заявив, що чим сильніша “прихильність до принципу одного Китаю”, тим більша “гарантія миру” через Тайванську протоку.
Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
12 лютого, під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T.
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести першу зустріч із російським лідером Володимиром Путіним у Саудівській Аравії.
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 лютого. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. На даний час відбулося 112 бойових зіткнень.