Китай закликав США до «практичних кроків» для відновлення зв’язків
Джерело: Reuters
Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
Протягом минулих місяців Пекін і Вашингтон розпочали відновлення діалогу, попри триваючу напруженість між двома найбільшими економіками світу через проблеми, починаючи від Тайваню і закінчуючи обмеженнями експорту чіпів із США до Китаю.
Ми маємо почати з практичних речей, які принесуть користь двом країнам, — зауважив дипломат напередодні Національного дня Китаю 1 жовтня. — Китайсько-американська угода про наукову співпрацю (STA) є взаємовигідною, — додав він. — Чому б не поновити її якнайшвидше?
Угода, що була підписана у 1979 році і відтоді поновлювалася приблизно кожні п’ять років, показала, що геополітичні суперники можуть співпрацювати в низці наукових і технічних галузях.
Водночас занепокоєння відносно зростаючої військової потужності Китаю та стратегії Пекіна в галузі науки посилили побоювання США щодо власної національної безпеки та інтелектуальної власності.
На знак послаблення напруги в інших сферах минулого тижня Міністерство фінансів США оголосило про створення двох нових американо-китайських робочих груп з економічних і фінансових питань для політичних комунікацій обох країн.
Цього тижня Сполучені Штати заявили, що Пекін дозволив американському солдату, якого видворила Північна Корея, зупинитися в Китаї перед тим, як продовжити шлях додому.
Серед інших питань, які відмітив Се Фен, було додаткове подвоєння кількості прямих рейсів між країнами, а також розв’язання проблем візових “труднощів”, з якими зіштовхуються китайські відвідувачі.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- 26 вересня високопоставлені дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”, сигналізуючи про відновлення дипломатичного співробітництва.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників, які використовувалися під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.