Китайські хакери під час кібератак на Мінфін США зламали понад 400 комп’ютерів

Джерело: Bloomberg

Китайські хакери, що зламали міністерство фінансів США, отримали доступ до понад 400 комп’ютерів, зокрема до пристроїв співробітників, які працюють із санкціями, міжнародними справами та розвідкою.

Зловмисники отримали логіни, паролі та доступ до більше ніж 3 000 файлів, включаючи політичні документи, матеріали про санкції та іноземні інвестиції. Вони, ймовірно, викрали матеріали, але не отримали доступу до секретних систем міністерства або електронної пошти.

Хакери отримали доступ до 419 комп’ютерів з кінця вересня до середини листопада 2024 року, найбільше їх цікавили Управління з контролю за іноземними активами, Управління міжнародних справ та Управління розвідки й аналізу.

Зловмисники діяли в неробочий час, щоб їх не виявили. Хакерів ідентифікували як китайську групу Silk Typhoon. МЗС Китаю заперечує свою причетність до атаки.

Співробітники контррозвідки все ще проводять “всебічну оцінку шкоди”.

Адвокат лідера фракції “Євросолідарність” Петра Порошенка, Ігор Головань заявив, що блокування міжнародних поїздок політика є порушенням законодавства, яке він оскаржить у суді. Прикордонники, діючи за вказівкою влади, знову не пропустили Порошенка через кордон, порушивши права народного депутата.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) заборонило використання червоного барвника еритрозину (Е127) у їжі і лікарських препаратах.

Генеральний суд Євросоюзу зобов’язав Європейську комісію відшкодувати збитки громадянину Німеччини за недотримання власних правил захисту даних.

Бійці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” узяли в полон російського окупанта, який виявився вихідцем із національної меншини Росії – народу ескімосів.

Австралійську інфлюенсерку звинуватили в тому, що вона труїла свою доньку, щоб збирати пожертви та збільшити кількість підписників.