Китайський дипломат зустрівся з міністром закордонних справ Росії та державним секретарем США
Джерело: Reuters
У четвер, 13 липня, в Індонезії провідний китайський дипломат Ван Ї провів двосторонні зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та державним секретарем США Ентоні Блінкеном.
Ван представляє Китай цього тижня на самітах, організованих Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), в яких беруть участь представники її основних партнерів, включаючи Сполучені Штати, Росію, Австралію, Японію та Індію.
Аналітики вбачають у зустрічі Ван Ї з держсекретарем США частину зусиль, щоб врегулювати стосунки між президентом Джо Байденом і китайським лідером Сі Цзіньпіном перед зустріччю, яка відбудеться пізніше цього року.
Ван також окремо зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.
“Обидві сторони повинні дотримуватися важливого консенсусу, досягнутого главами держав, підтримувати обміни на високому рівні, посилювати стратегічну комунікацію та координацію”, – зазначив Ван Ї.
- Уряд Німеччини зазна
- ення Китаю і Тайваню поступається проблемам України – CNN.
- Пекін розкритикував текст спільного комюніке країн-членів НАТО з саміту у Вільнюсі, в якому йдеться, що Китайська Народна Республіка кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям Північноатлантичному альянсу.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.